Biała Podlaska

Zmiana organizacji ruchu przy nekropoliach w Białej Podlaskiej

Region Wt. 31.10.2023 12:25:53
31
paź 2023

Od wtorku 31 października zmieniona została organizacja ruchu przy ulicach: Janowska, Nowa i Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Wprowadzone będą także ograniczenia parkowania pojazdów oraz zmiany w kursowaniu autobusów. Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać do 3 listopada.

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej przypomina też, że w tym okresie wzmożone będą patrole policji na drogach, co ma związek z prowadzoną co roku akcją „Wszystkich Świętych” (dawniej Akcja „Znicz”).

Ponadto Policja przypomina o wprowadzonej w tych dniach czasowej zmianie organizacji ruchu w okolicach cmentarzy. Jak informuje kom. Barbara Salczyńska – Pyrchla, oficer prasowy KM Policji w Białej Podlaskiej, znaki zakazu zatrzymywania i postoju pojawiły się już przy starym cmentarzu w centrum Białej Podlaskiej, czyli na ulicach: Nowa, Janowska oraz Jana Pawła II. Również wzdłuż ulicy Cmentarnej w rejonie nowego bialskiego cmentarza oraz na łączniku do parkingu przy cmentarzu obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju. – Przez najbliższe dni możemy spodziewać się utrudnień w ruchu, w szczególności problemów w bezpiecznym zaparkowaniu pojazdu. Dlatego też apelujemy o rozważenie możliwości skorzystania w tych dniach z komunikacji publicznej. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że przekraczanie dozwolonej prędkości, czy jazda po spożyciu alkoholu, mogą okazać się tragiczne w skutkach O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać nie tylko kierujący, ale także piesi i rowerzyści. Przełom października i listopada to okres, w którym warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i coraz szybciej zapada zmrok. Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy – czytamy w komunikacie.

Dodatkowo Policja przypomina, że czas Wszystkich Świętych to także wzmożona aktywność kieszonkowców i włamywaczy. Dlatego Policja przypomina o kilku zasadach bezpieczeństwa.

• wyjeżdżając z domu zadbaj o jego odpowiednie zabezpieczenie.
• podczas zakupów miej się na baczności szczególnie w miejscach zatłoczonych. Trzymaj torebki, saszetki i plecaki z przodu w zasięgu wzroku. W trakcie płacenia za zakupy, nie pokazuj, ile pieniędzy masz przy sobie.
• parkując auto nie pozostawiaj w nim żadnych wartościowych przedmiotów,
• porządkując nagrobki, nawet na chwilę nie pozostawiaj bez nadzoru swojego mienia,
• unikaj samotnego chodzenia na cmentarz po zmroku,
• Jeśli padniesz ofiarą przestępstwa, natychmiast poinformuj Policję.POBIERZ APLIKACJĘNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.