Dymitr Szwałek zwycięzcą w V Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym Leśny Album

Rolnicy Pt. 17.03.2023 18:56:19
17
mar 2023

W czwartek, 9 marca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyło się podsumowanie piątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego im. Augusta Cieszkowskiego „Leśny Album”. W kategorii szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pierwsze miejsce zajął Dymitr Szwałek, uczeń ZSCKR.

Dymitr Szwałek jest uczniem trzeciej klasy technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Jury konkursu doceniło jego dwa zdjęcia: „Las łęgowy we mgle – przełom Bugu” i „Podejrzany w Rezerwacie Przyrody Chmielinne”.

Laureat otrzymał dyplom, oprawione i opisane fotografie oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich trzynastu uczestników z ZSCKR i ich opiekuna artystycznego – pani Marty Wiczuk przygotowano upominki i podziękowania za udział w konkursie. Łącznie w rywalizacji udział wzięło 209 uczniów, którzy przesłali 604 prace.

Celem konkursu jest propagowanie postawy szacunku wobec dziedzictwa przyrodniczego jakim są lasy oraz rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką fotografii i promowanie młodych talentów.

Współorganizatorem przedsięwzięcia było Nadleśnictwo Krasnystaw. Honorowym patronatem konkurs objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk. Konkurs został włączony do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych Lubelskiego Kuratora Oświaty.Inf. Pras.

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Lubelski gość Niedz. 26.03.2023 16:29:28

Brawo, gratulacje !