Kościół

33-dniowe Rekolekcje Zawierzenia w Siedlcach

Siedlce Śr. 17.04.2024 11:38:55
17
kwi 2024

Wspólnota Osób Zawierzonych w niewolę miłości przez ręce Maryi działająca na terenie Diecezji Siedleckiej organizuje 33-dniowe rekolekcje według wskazań pozostawionych przez św. Ludwika M. Grignion de Montforth w „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”. Rekolekcje rozpoczną się 6 maja w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach.

Rekolekcje skierowane są szczególnie do osób mieszkających w Siedlcach jak i okolicy. Spotkania rekolekcyjne odbywać się będą w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach, przy ul. Sokołowskiej 124.

W niedzielę, 28 kwietnia o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne. Będzie można na nim złożyć zamówienie na książkę, której rozważania prowadzić będą rekolekcjonistów przez kolejne 33 dni. Wtedy też organizatorzy szczegółowo opowiedzą o przebiegu Rekolekcji Zawierzenia i odpowiedzą na wszystkie rodzące się pytania.

Ważne daty w trakcie rekolekcji:
6 maja, godzina 18.00 - Msza św. i spotkanie na rozpoczęcie Rekolekcji Zawierzenia;
14, 21, 28 maja, godzina 18.00 - Msza św. i konferencja podsumowująca dany tydzień rozważań;
5, 6, 7 czerwca, godzina 18.00 - Triduum Modlitewne przed Aktem Zawierzenia;
8 czerwca - Msza św. z uroczystym Aktem Zawierzenia Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi.

Do przeżycia Rekolekcji Zawierzenia nie jest niezbędna obecność na wszystkich spotkaniach, choć jest ona bardzo pomocna. Każda konferencja zostanie nagrana i zamieszczona najpóźniej następnego dnia na stronie internetowej TUTAJ.

Warto zarezerwować sobie czas na przeżycie Triduum Modlitewnego bezpośrednio przygotowującego do Aktu Zawierzenia. Wszelkie inne szczegóły dotyczące Rekolekcji Zawierzenia, będą wyjaśniane na bieżąco.

Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Suwała, diecezjalny duszpasterz Osób Zawierzonych, we współpracy z ks. Ireneuszem Juśkiewiczem i osobami świeckimi.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.