Kościół

„Akademickie Gaudeamus” już 1 grudnia na antenie Katolickiego Radia Podlasie

30
lis 2023

Zdrowie – czy rzeczywiście najważniejsze? – to temat piątkowej audycji. Gośćmi duszpasterza akademickiego, ks. Jacka Jaśkowskiego będą przedstawiciele Uniwersytetu w Siedlcach. Rozmowa w piątek, 1 grudnia o 21:40 w Katolickim Radiu Podlasie.

Do czego przygotowuje Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu siedleckiej uczelni? Co jest gwarancją odpowiedniego poziomu nauczania? Dlaczego w Siedlcach powstał kierunek medyczny? Jak przekonać przyszłych pacjentów, że lekarz „po Siedlcach” jest tak samo dobry, jak lekarz po uczelni medycznej? Czy w kształceniu przyszłych medyków poruszane są także kwestie sumienia (problem klauzuli sumienia) i odniesienie do wartości? Na te i podobne pytania będą odpowiadać goście w studiu: prof. Jakub Radziszewski – Dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu; prof. Elżbieta Krzęcio-Nieczyporuk – Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu; prof. Katarzyna Antosik – Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu; prof. Piotr Leszczyński – Dyrektor Centrum Symulacji Medycznych; mgr Milena Kobylińska – Kierownik Poradni Dietetyczno-Żywieniowej; dr Beata Gałek – Rzecznik Prasowy UwS.

Zapraszamy do słuchania audycji oraz zadawania pytań. Telefon do studia: 25644 65 55; sms: 509 056 590; sms do ks. Jacka Jaśkowskiego: 604 736 981.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.