Łuków

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łukowie

Region Niedz. 03.03.2024 19:26:45
03
mar 2024

Ponad 200 osób wzięło udział w „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który w niedzielę 3 marca odbył się w łukowskim parku. Wydarzenie to, już po raz dziewiąty, zorganizowało Stowarzyszenia Przyjazny Łuków.

1 marca obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Formą uczczenia tego dnia jest m.in. tak zwany Bieg Wilka. W Łukowie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” zorganizowano już po raz dziewiąty. Jak co roku głównym organizatorem było Stowarzyszenie Przyjazny Łuków, wspierane przez władze powiatu łukowskiego oraz Łukowski Ośrodek Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Miejscem spotkania tych wszystkich, którzy postanowili na sportowo uczcić ten dzień, był tradycyjnie park miejski.W niedzielnym wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób. Najpierw odbył się Bieg Honorowy na dystansie 1500 metrów. Brali w nim udział wszyscy chętni: dzieci, dorośli i seniorzy. Następnie odbył się Bieg Główny, czyli tzw. Bieg Wilka. Na dystansie 4500 metrów walczono już o najlepsze miejsce i puchary. Pierwsze miejsce zajął Piotr Kajda, drugie – Kamil Woźniak, a trzecie – Robert Kowalski.

Wszyscy uczestnicy niedzielnego Biegu Wilka otrzymali pamiątkowy medal, koszulkę, materiały historyczne, a także ciepły posiłek. Udział w imprezie był jak zawsze bezpłatny.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Andrzej Duda.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Taka prawda Niedz. 03.03.2024 18:08:31

Dziwi i przeraża fakt, że podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zabrakło premiera, marszałków sejmu i senatu. Już wkrótce koniec tego Dnia pamięci