Biesiada Polska w Kotuniu
sie 2024
Teksty polskich pisarzy i poetów oraz pieśni i piosenki religijne, wojskowe, patriotyczne i z gatunku muzyki rozrywkowej, wybrzmiały w środę, 14 sierpnia w Kotuniu w czasie drugiej Biesiady Polskiej. W ten sposób uczczono tam zwycięską Bitwę Warszawską 1920 roku. Była to również okazja do wspólnego śpiewu i integracji.
Na placu przy Świetlicy Socjoterapeutycznej wspomniane teksty można było usłyszeć w interpretacji znakomitego Jerzego Zelnika. W repertuarze muzyki filmowej towarzyszyli mu muzyki: skrzypaczka Patrycja Grecka, muzyk i pedagog oraz Janusz Powolny na fortepianie, polski dyrygent i muzyk.W drugiej części Biesiady Polskiej wystąpiły: Międzypokoleniowy Chór Gminy Kotuń i Chór Canto Deo z parafii św. Antoniego w Kotuniu, oba pod kierunkiem Mariusza Orzełowskiego, który akompaniując na fortepianie zagrzewał widzów do wspólnego śpiewu. Pokaz tańców polskich i fechtunku zaprezentowali zaś członkowie Chorągwi Zamkowej i Zespołu Tańca Historycznego Miasta Pułtusk. Słowo do uczestników skierowali wójt gminy Kotuń Daniel Celiński i proboszcz miejscowej parafii ks. Krzysztof Domański.
Druga Biesiada Polska w Kotuniu zakończyła się Apelem Jasnogórskim. Po nim Koło Gospodyń Wiejskich ,,Sami swoi” z Kotunia zaprosiło wszystkich na poczęstunek.
Biesiada Polska przygotowana przez Jerzego Zelnika, Patrycję Grecką, Janusza Powolnego, Mariusza Orzełowskiego i Wielopokoleniowy Chór Gminy Kotuń zostanie zaprezentowana 15 sierpnia w Domu Polonii w Pułtusku.
Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl sprawowały patronat medialny nad Biesiadą Polską Kotuniu.
0 komentarze