Łuków

Droga Krzyżowa w parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie

22
wrz 2023

22 września o godzinie 20.15 w parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie rozpocznie się Droga Krzyżowa. Na jej zakończenie na kościelnym placu poświęcony zostanie Krzyż Misyjny.

Od niedzieli 17 września w parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie trwają Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. To czas, w którym na nowo odkrywamy swoją wiarę, doświadczamy Słowa Bożego i nabieramy sił na dalszą drogę przez życie. Misje w łukowskiej parafii prowadzi misjonarz ksiądz Tomasz Bieliński. Parafianie biorą udział w nabożeństwach, którym przewodniczy oraz słuchają katechez misyjnych. Dzisiejszy dzień Misji Ewangelizacyjnych przeżywany jest pod hasłem „Wzrastanie w Chrystusie przez sakramenty”. Dziś wierni przynoszą do kościoła swoje krzyże, a o godzinie 20.15 wezmą udział w Drodze Krzyżowej, na zakończenie której na placu poświęcony zostanie Krzyż Misyjny.

W sobotę, 23 września, do kościoła NMP Matki Kościoła przybędą Święte Znaki. Wprowadzenie Kopi Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz Relikwii Męczenników Podlaskich do świątyni rozpocznie się o godzinie 16.00.

Program Misji Ewangelizacyjnych w parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie można znaleźć m.in. tutaj: https://lukow.podlasie24.pl/kosciol/misje-ewangelizacyjne-w-parafii-nmp-matki-kosciola-w-lukowie-program-20230916104343

Zdjęcia: parafia NMP Matki Kościoła w Łukowie

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.