Diecezja drohiczyńska

Dzień Świętości Życia - w obronie życia na każdym jego etapie

24
mar 2023

25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia, który został ustanowiony w odpowiedzi na apel św. Jana Pawła II. Dzień ten jest budzeniem naszych sumień i naszej wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia. Jak zauważa ks. Piotr Jarosiewicz, jest to też dzień wracania do nauczania św. Jana Pawła II.

- Jeśli św. Jan Paweł II mówi, że świętość jest nam dana i zadana, to tak – jest nam dana ale i przede wszystkim zadana, czyli od każdego z nas zależy co zrobimy nie tylko z osobą św. Jana Pawła II, ale z przyszłością naszego narodu w kontekście dzieci. To od nas zależy, co zrobimy z tą świętością w kontekście nas samych, w kontekście św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim w kontekście tych niewinnych, którzy czekają na naszą pomoc, wsparcie, modlitwę, post i nasze ofiary. - mówi ks. Jarosiewicz.

Skoro wierzymy, że życie jest świętością - nie powinniśmy żyć byle jak, podkreśla duszpasterz młodzieży i podpowiada, że życie należy przyjmować z miłością. - Jakość miłości zależy od tego czy będziemy pili ze źródła czy z kałuży. Jeśli żyjemy „jakoś” to tej jakości nie będzie natomiast jakość miłości wyznacza nam Pan Bóg i ona będzie JAKAŚ jeżeli będzie miłością nie naszą, egoistyczną, tylko będzie miała jakość, która jest Darem Bożym. (…) W momencie pojawiania się życia, jest to Dar dany od Pana Boga, zadany nam.

Jak porównuje kapłan - Kościół jak pasy bezpieczeństwa, jest dla nas ratunkiem na życiowych zakrętach i ratuje nam życie gdy jest ono zagrożone.

O świętości życia, na którą przez cały swój pontyfikat uwrażliwiał nas św. Jan Paweł II z ks. Piotrem Jarosiewiczem rozmawiała Agnieszka Bolewska.
Foto: xPJ / Album Prywatny
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.