Parczew

Parczew: Eliminacje powiatowe do 43. Małego Konkursu Recytatorskiego

Kultura Pt. 17.05.2024 07:38:30
17
maj 2024

W czwartek, 16 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Parczewie odbyły się eliminacje powiatowe do 43. Małego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W przesłuchaniach wzięło udział ponad 30 recytatorów z powiatu parczewskiego.

- W tym roku obchodzimy 43. Mały Konkurs Recytatorski. Z tego też powodu w powiecie parczewskim odbywają się eliminacje powiatowe. Widać, że tutaj teksty są dobierane pod uczniów, pod recytatorów, i że dzieci świadomie podchodzą do wybranego repertuaru. Myślę, że jest to świetna droga dla nich na przyszłość, po to żeby obyć się ze sceną, ale także z komunikacją z innymi, ze stresem, który w naszym codziennym życiu będzie panował. Taki początek w szczególności związany z literaturą, poezją jest bardzo dobry edukacyjnie – mówi Dominika Jarosz, przewodnicząca komisji konkursowej.

Eliminacje podzielone były na cztery kategorie wiekowe: klasy I-II, klasy III-IV, klasy V-VI i klasy VII-VIII. Komisja, w której skład weszły Dominika Jarosz - instruktor Biura Wojewódzkiego Ośrodka Kultury Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a także koordynator Małego Konkursu Recytatorskiego, Mariola Kowalska – starszy bibliotekarz w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie oraz Kamila Sternik – instruktor ds. bibliotek w Powiatowej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie, miała dość trudne zadanie, aby wyłonić finalistów.

W Turnieju Wojewódzkim 43. Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2024 r. w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, powiat parczewski będą reprezentować: Gabriela Musiatewicz, Błażej Kruk, Martyna Szewczyk, Daria Laszewska
i Magdalena Szelepajło.

Dodatkowo komisja wyróżniła Alicję Sawiuk, Magdalenę Nowitkiewicz i Nikolę Lipko.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy i instruktorzy otrzymali podziękowania.DG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.