Garwolin

Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina

Kultura Pon. 20.05.2024 18:50:36
20
maj 2024

To była niedziela pełna muzyki, tańca, wspomnień, długich rozmów i dobrej zabawy. Po raz kolejny na ul. Senatorskiej odbył się, utrzymany w klimacie lat 50. Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina. Gwiazdą wydarzenia był zespół Brass Federacja.

19 maja ul. Senatorska tętniła życiem. Królowała muzyka, taniec, śpiew i zabawa. Można było obejrzeć wystawę zdjęć przygotowaną przez Fundację Koszary i portal Garwolin.org, a w corocznej festiwalowej gazecie można było poczytać o tym, co na przestrzeni 70. lat działo się w garwolińskiej kulturze. Swoją wiedzę z tego tematu można było sprawdzić podczas tradycyjnego quizu przygotowanego przez Tadeusza Zalewskiego.

Wydarzenie rozpoczęło się muzyczną paradą z zespołem Brass Federacja, potem oficjalne festiwalu przez burmistrz Marzenę Świeczak w towarzystwie wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Czesława Mroczka, członkini zarządu województwa mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej, starosty Iwony Kurowskiej, przewodniczącego RP Marka Mikulskiego i dyrektora CSiK Jarosława Kargola, następnie wspólny polonez i pokaz tańca w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie.


Na estradzie koncertował zespół Brass Federacja, Tadeusz Zalewski przygotował ciekawy, kulturalny quiz, a aktorzy zespołu „Chwilo Trwaj” przedstawili spektakl „U cioci na imieninach”. Występowała też Warszawska Ferajna i finalista tegorocznej edycji „The Voice Senior” Tadeusz Talarek.

Przez całe, niedzielne popołudnie, na Senatorskiej rozbrzmiewały melodie ludowe, folkowe, piosenki lat 50. i taneczne przeboje. Na chodniku rozstawiono kramy z rękodziełem, były wystawy i prezentacje przygotowane przez szkoły, pasjonatów historii, warsztaty ceramiki czy bryczki konne. Przygotowano też wiele atrakcji dla dzieci, w tym spektakle teatralne. Był też czas na pogawędki, wspomnienia, ale przede wszystkim czas radości.


Na Senatorskiej byli tego dnia starsi i młodsi mieszkańcy Garwolina i nie tylko, m.in. posłowie Bożena Żelazowska i Grzegorz Woźniak.

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Miasto Garwolin.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.


Fot. CSiK/WJ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.