Garwolin

Górzno: w trosce o zdrowie mieszkańców gminy

Region Wt. 13.02.2024 09:53:53
13
lut 2024

Kolejne konkursy na stanowisko kierownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Górznie nie zostały rozstrzygnięte, bo nie było chętnego do szefowania gminnej placówce zdrowotnej. W związku z tym wójt powołał na to stanowisko dr n. med. Piotra Barana, który zapowiedział wiele zmian w funkcjonowaniu ośrodka.

Poprzednia kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotne w Górznie lek. Małgorzata Gniedziuk przeszła na emeryturę w lutym zeszłego roku. Ogłoszono konkurs na to stanowisko, ale nie było chętnego do jego objęcia, w związku z tym podpisana została umowa na pełnienie obowiązków przez dotychczasową kierownik do końca 2023 r. - I ponownie pod koniec roku przeprowadziliśmy najpierw jeden konkurs na kierownika SP ZOZ-u, następnie drugi i nikt się nie zgłosił. Wobec takiej sytuacji, wiadomo, że ciągłość pracy ośrodka musi być, Powołałem na kierownika SP ZOZ pana dr Piotra Barana, który ma gabinet ginekologiczny – mówi wójt Waldemar Sabak i dodaje, że po przedstawieniu przez Piotra Barana na komisji konkursowej wstępnej wizji funkcjonowania ośrodka zdrowia, liczy na poprawę warunków świadczonych w placówce usług w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Zmiany już widać, bo od niedawna funkcjonuje punkt pobrań badań laboratoryjnych, zwiększyła się też oferta przyjmujących w ośrodku lekarzy, a w niektórych przypadkach wydłużony jest czas pracy personelu.

Podczas posiedzenia Rady Społecznej SP ZOZ zaakceptowano plan finansowy placówki na ten rok. - I tutaj mamy dodatkowe środki przeznaczone na doposażenie i wyposażenie nowego gabinetu lekarskiego, m.in. zakup fotela ginekologicznego, sprzętu komputerowego, ponieważ pan dr również planuje uruchomienie dodatkowo poradni ginekologicznej w tut. ośrodku zdrowia. Na tej radzie wydaliśmy też pozytywną opinię w sprawie zakupu dla naszego ośrodka aparatu USG, ponieważ z informacji nowego kierownika, sprzęt ten jest niezbędny do poprawienia standardu świadczonych usług, szczególnie jeżeli będzie utworzona poradnia ginekologiczna, ale także przy badaniach dzieci, tym bardziej, że w tej chwili już jest zatrudniony lekarz, który ma uprawnienia do obsługi tego aparatu...- artykułuje gospodarz gminy Górzno.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem Waldemarem Sabakiem.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Obserwator Wt. 13.02.2024 23:28:49

Brawo Panie Wójcie, jesteś Wielki.