Ryki

II Powiatowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Strażackie w Rykach

Sport Pon. 20.05.2024 16:15:49
20
maj 2024

W niedzielę, 19 maja, na stadionie miejskim w Rykach odbyły się II Powiatowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Strażackie, zawody młodzieżowych drużyn strażackich z terenu powiatu ryckiego. Udział w nich wzięły łącznie 23 drużyny zarówno chłopięce, jak i dziewczęce.

Zawody otworzył starosta rycki Dariusz Szczygielski, który pełni również funkcję prezesa zarządu powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych w Rykach. Celem zawodów była nie tylko rywalizacja o jak najlepszy wynik, ale także szkolenie młodzieży w zakresie działalności ratowniczej. Rywalizacja miała na celu popularyzowanie wśród społeczeństwa zadań ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie świadomości ratowniczej wśród młodzieży, mobilizację do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, a także przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

Dyscypliny zawodów obejmowały tor przeszkód, czyli ćwiczenia bojowe oraz sztafetę pożarniczą na 400 m z przeszkodami, a kluczowym warunkiem zwycięstwa była sprawność i szybkość uczestników. Wyniki były imponujące, a rywalizacja zacięta. Po zakończeniu zawodów nagrody i dyplomy wręczali włodarze gmin z terenu powiatu ryckiego. Wydarzenie, zamknął Dariusz Szczygielski Starosta Rycki, po tym przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Rykach Krzysztof Morawski. Sędzią głównym zawodów był mgr bryg. Łukasz Tomaszewski. Komisja wyłoniła zwycięzców:

W kategorii młodzieżowej dziewczęcej:
1. miejsce MDP Przykwa;
2. miejsce MDP Leopoldów;
3. miejsce MDP Nowodwór;
4. miejsce MDP Stare Zadybie.

W kategorii młodzieżowej chłopięcej:
1. miejsce MDP Rososz;
2. miejsce MDP Stary Bazanów;
3. miejsce MDP Przykwa;
4. miejsce MDP Sobieszyn;
5. miejsce MDP Brzeziny;
6. miejsce MDP Trzcianki.

O relację z wydarzenie zadbał Mateusz Biernacki.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.