Biała Podlaska

III Dzień Nowenny do św. Michała Archanioła w bialskiej parafii

23
wrz 2023

W kolejnym dniu nowenny przed świętem św. Michała Archanioła – patrona parafii i miasta Biała Podlaska modlitwą i zaproszeniem zostały objęte kobiety i dziewczęta w szczególności matki i babcie. Mottem przewodnim były słowa: „św. Michale Archaniele, wzorze modlitwy i ofiary – módl się za nami”.

Tego dnia Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Henryk Jakubowicz, zaś homilię wygłosił ks. Michał Gosk – wikariusz. Kaznodzieja zwracając się do kobiet mówił, że św. Michał Archanioł zaprasza, aby spojrzeć na kobiecą delikatność, wrażliwość i piękno. Chociaż ukazywany jest w zbroi wojownika jest on obrońcą nieba oraz Maryi Królowej Aniołów. Zawsze oddaje on Matce Najświętszej cześć i trwa w oczekiwaniu, aby służyć. „Współczesna kobieta pieczołowicie podtrzymuje klimat emocjonalnego ciepła, religijności oraz jest ostoją, niezastąpionym wychowawcą przyszłych pokoleń" – wskazywał ks. Michał w homilii.

Każdego dnia w nowennowej modlitwie polecane są zaproszone grupy, osoby różnych stanów życia oraz odczytywane są dziękczynienia i błagania wznoszone do Boga za przyczyną św. Michała Archanioła.

W sobotę, 23 września na kolejny dzień nowenny zaproszenie zostało skierowane do małżeństw, szczególnie przeżywających jubileusze oraz do małżeństw przeżywających trudności, a także narzeczonych.Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.