Biała Podlaska

KLO to jest to! Dzień otwarty w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej

Region Niedz. 21.04.2024 19:15:03
21
kwi 2024

W sobotę, 20 kwietnia, Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej zorganizowało dzień otwarty dla uczniów klas ósmych. Zainteresowani mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły, porozmawiać z nauczycielami i uczniami, a także sprawdzić swoją wiedzę przed egzaminem, w specjalnie przygotowanych quizach.

Katolickie Liceum w Białej Podlaskiej to szkoła z niemal 30 - letnią tradycją. Wysoki poziom nauczania potwierdza coroczna, stuprocentowa zdawalność egzaminu maturalnego. Aby zachęcić młodzież z Białej Podlaskiej i okolic do odwiedzenia liceum, społeczność szkolna zorganizowała dzień otwarty.

- W naszej szkole odbywa się dzień otwarty dla uczniów klas ósmych. Przygotowaliśmy dla nich sale tematyczne, w których będą mogli zapoznać się z naszymi uczniami, nauczycielami i dowiedzieć się więcej o profilach klas. W salach tematycznych uczniowie mają możliwość zrobienia quizu na ocenę bardzo dobrą, mogą porozmawiać z nauczycielami. Przygotowaliśmy również poczęstunek oraz różne gry i zabawy – informuje Lena, uczennica KLO, przedstawicielka samorządu szkolnego.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a każdy kto odwiedził szkołę w tym dniu, znalazł coś, co na pewno go zainteresowało i pozwoliło zapoznać się z ofertą Katolickiego Liceum.

- W naszej ofercie znajduje się, oprócz tradycyjnych klas profilowanych, takich jak klasa matematyczno – fizyczna, biologiczno – chemiczna czy humanistyczna, również klasa matematyczno – geograficzna czy klasa polonistyczno – biologiczna. Mamy także możliwość utworzenia klas językowych np. z rozszerzonym językiem hiszpańskim. Trzeba też przypomnieć, że jesteśmy jedyną szkołą w powiecie bialskim, w której można uczyć się języka łacińskiego i to również na poziomie podstawowym, a nawet przygotowując się do matury, również na poziomie rozszerzonym. To jest też taki ciekawy element naszej oferty – mówi Cezary Marczewski, Wicedyrektor KLO.

Rekrutacja do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej na rok szkolny 2024/2025 zaczęła się 1 marca. W tym roku odbywa się ona poza systemem elektronicznym, co oznacza, że każdy kto chce rozpocząć naukę w KLO, powinien złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły bezpośrednio w sekretariacie liceum. Szczegółowe terminy postępowania rekrutacyjnego znajdują się na stronie internetowej szkoły klobp.pl.
Zdj. KLO i Dominika Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.