Kościół

Koncert „Wielka Msza św. Jana Pawła II” w Siedlcach

Siedlce Pon. 20.05.2024 18:21:33
20
maj 2024

Z okazji 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II połączonej z 25. rocznicą wizyty Papieża w Siedlcach oraz dziesięcioleciem funkcjonowania parafii pod wezwaniem Świętego Jan Pawła II w sobotę, 18 maja w Parafii św. Jana Pawła II w Siedlcach odbył się koncert pt. „Wielka Msza św. Jana Pawła II” autorstwa Geralda Spitznera upamiętniający te trzy jubileusze.

Podczas koncertu oprócz utworów można było usłyszeć i przypomnieć sobie słowa Papieża oraz kadry z filmu z wizyty Ojca Świętego w Siedlcach w 1999 roku. Msza składała się łącznie z 12. części i została skomponowana w 2004 roku na cześć Ojca Świętego w celu uczczenia 85-tych urodzin Jana Pawła II. Podczas koncertu wystąpili: Grażyna Zielińska – sopran, prof. Janusz Purzycki – skrzypce oraz Szymon Olszanski – organy.

Na koncercie obecny był proboszcz parafii ks. Jarosław Oponowicz, który w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie podkreślił rolę osoby św. Jana Pawła II nie tylko jako kapłana, ale także człowieka, który miał ogromny wkład w budowaniu kultury. Jak podkreślił proboszcz parafii to przedstawienie ubogacone słowem św. Jana Pawła II ma za zadanie być pomocą w przybliżeniu się do Tajemnicy Eucharystii i ubogaceniem siebie poprzez uczestnictwo w tym koncercie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Czy można Wt. 21.05.2024 10:53:00

Czy można posłuchać bądź obejrzeć ten koncert? I gdzie.