Kościół

Ks. Jacek Jaśkowski o duszpasterstwie akademickim

Siedlce Czw. 21.09.2023 15:36:12
21
wrz 2023

W niedzielę, 24 września w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej odbędzie się Wieczernik Akademicki. Duszpasterstwo Akademickie GAUDEAMUS w Siedlcach organizuje takie spotkanie modlitewno – integracyjne raz w roku, w ostatnią niedzielę września, przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego.

Duszpasterstwo akademickie to działające przy uczelniach na terenie całego kraju wspólnoty wiernych, skupiające w swoich szeregach studentów, pracowników naukowych i osoby związane z uniwersytetem. Duszpasterstwo Akademickie GAUDEAMUS, to organizacja działająca przy siedleckim uniwersytecie. Jej opiekun ks. Jacek Jaśkowski w rozmowie z Mateuszem Biernackim opowiedział o trudach i wyzwaniach, z jakimi na co dzień spotyka się duszpasterz akademicki.


Ks. Jacek Jaśkowski podkreśla, że uniwersytet jest miejscem wymiany poglądów i tym samym chce zachęcić studentów oraz pracowników do rozmowy.

ZOBACZ: Kodeński Wieczernik Akademicki

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
ks Jacek Pt. 22.09.2023 05:13:21

jako duszpasterz akademicki to właściwy człowiek na właściwym miejscu. W dzisiejszych - jakże trudnych dla Kościoła czasach - takich kapłanów potrzeba nam jak powietrza.

Chudy Czw. 21.09.2023 12:46:27

Czy nie szkoda księdza do DA, skoro studenci nie są zainteresowani? Żal było oglądać zdjęcia z Pielgrzymki DA do Rzymu. Bardziej to przypominało prywatny wyjazd turystyczny.