Garwolin

Miastkowskie spotkania z muzyką po raz jedenasty

Kultura Pon. 12.02.2024 08:39:46
12
lut 2024

„Śpiewaj melodię swojej duszy”, to tytuł koncertu, który był prezentacją osiągnięć artystycznych starszego i młodszego pokolenia gminy Miastków Kościelny. Barwne widowisko zgromadziło w sali gimnastycznej miastkowskiej szkoły podstawowej blisko 200 artystów i niemal tyle samo widzów.

Tłumnie wypełniona sala, wielu gości, wspaniale przygotowana młodzież, zespoły pięknie ubrane. Przed ponad dwustuosobową widownią zaprezentowało się blisko 200 artystów. Nie zawiedli też goście, którzy każdego roku przyjeżdżają, by podziwiać przedszkolaków, uczniów publicznych i niepublicznej szkoły podstawowej, śpiewające emerytki, tańczących i grających na instrumentach dętych młodych ludzi.

Była to prawdziwa uczta dla ucha i oka. Pod wrażeniem występu małych i trochę starszych artystów byli m.in. poseł Grzegorz Woźniak, posłanka kilku minionych kadencji Stanisława Prządka, Iwona Kurowska, włodarze gminy z wójtem Jerzym Jaroniem, jego zastępcą Sławomirem Rusakiem, przewodniczącym Marcinem Zającem, radna powiatowa Teresa Bąk, księża z proboszczem miastkowskiej parafii ks. kan. Ireneuszem Głowackim, niedawno wybrana radna sejmikowa Elżbietą Woźniak – Sionek i występujący w imieniu starosty garwolińskiego Mirosława Walickiego oraz przewodniczącego RP Waldemara Trzaskowskiego, wiceprzewodniczący Kazimierz Feliks Sionek.

Miastkowskie spotkania z muzyką zakorzeniło się w lokalnej kulturze. - Dzięki wam, dzięki temu, co się dzieje w Miastkowie na początku roku, życie nie jest tylko nudną plątaniną terminów, rachunków do zapłacenia, życie jest piękne, barwne, kolorowe i uwrażliwia nas na piękno - mówiła Iwona Kurowska. - Dzisiejszy koncert to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania umiejętności wokalnych, instrumentalnych, choreograficznych i tanecznych dzieci, młodzieży oraz dorosłych, którym muzyka przychodzi łatwiej niż słowa – podkreślała pani Ewelina, konferansjerka.

Dziewczynki z Publicznego Żłobka w Miastkowie Kościelnym wykonały taniec śnieżynek, a grupa „Tygrysków” z przedszkola zaprezentowała taniec z sercami, natomiast grupa „Misiów” przedstawiła taniec do utworu „Jestem twoją bajką”. Uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach można było podziwiać w aranżacji utworu „Modlę się o miłość”, a dziewczęta z klas starszych układ taneczny. Działający przy Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów w Miastkowie Kościelnym zespół „Miastkowianki” zaprezentował trzy znane i lubiane piosenki. Młodzi artyści z PSP w Zgórzu tańczyli, śpiewali oraz zaprezentowali dwa układy choreograficzne. Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej w Miastkowie Kościelnym wykonała mini koncert, który przyjęty został owacjami. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoli tańczyli i śpiewali, a ich rówieśnicy z PSP w Miastkowie Kościelnym zaśpiewali piosenki „Czekam na wiatr” i „Co mi Panie dasz”.

Wielokrotnie powtarzano, że muzyka łagodzi obyczaje, otwiera ludzkie serca, czyni nas wrażliwszymi, łączy w tym, co piękne, co dobre i co prawdziwe.

Jedenaste spotkanie i każde w innej scenerii, lecz atmosfera towarzysząca temu wydarzeniu jest jednakowo fantastyczna, a to zasługa gospodarza gminy wójta Jerzego Jerzego, zespołu ludzi pod kierownictwem dyrektora miastkowskiej szkoły Daniela Króla oraz wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tego dużego i bodaj jedynego o takim formacie w powiecie garwolińskim wydarzenia.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

6 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Uczestnik Pon. 12.02.2024 11:02:33

Impreza super i taka rodzinna co widać po publice, która przyszła z dziećmi, wnukami, małżonkami. Tak trzymać Panie Wójcie.

Anty Iwona Pon. 12.02.2024 19:37:07

Znów ta gwiazda w różu, zaczyna się kampania na całego. Za chwile znów będziemy mieć wrażenie, że otwieramy lodówkę a tam Pani Iwona. Maskara. Ludzie przejrzyjcie na oczy.

Brawo Pon. 12.02.2024 15:38:19

Wspaniałe wydarzenie. Brawo dla wszystkich wykonawców Natomiast całkowicie zbędne są przemówienia takich osób jak Kurowska czy Woźniak. Owszem, zaprosić można ale po co dopuszczać ich do głosu? To nie ta impreza

Bezpiórek Pon. 12.02.2024 19:17:08

Oni akurat przemawiali niezbyt długo i na temat. Ale przemowy Sionków to jak zwykle w takich sytuacjach porażka.

Rezerwa Wt. 13.02.2024 14:24:57

Popieram Bezpiórek.

Z piórkami Śr. 14.02.2024 11:59:53

Pan wiceprzewodniczący powiatowy to najpierw opowiadał gdzie to on nie był do południa w niedzielę a potem dziękował KGW za występ, a przecież to nie były Panie z KGW tylko ze Związku Emerytów i Rencistów w Miastkowie Kościelnym. Obciach aż się ludzie na sali śmieli.