Kościół

Młodym ludziom potrzeba zasad niezbędnych do ułożenia życia. XV Pielgrzymka Szkół Prymasowskich na Jasną Górę

Siedlce Śr. 22.05.2024 15:41:11
22
maj 2024

- Błogosławiony Kardynał Wyszyński z młodymi wiązał wielką nadzieję na przyszłość Kościoła i Polski - wskazał bp Kazimierz Gurda podczas Mszy św. w Kaplicy MB Częstochowskiej. Eucharystia w sanktuarium jasnogórskim, sprawowana w środę, 22 maja była centralnym punktem jubileuszowego pielgrzymowania.

Pielgrzymka odbyła się w roku stulecia święceń kapłańskich Prymasa Tysiąclecia. Jej hasłem były słowa: „Maryjo, powiedz: Którędy droga?”. Po raz pierwszy, w ogólnokrajowym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Diecezjalnej Rodziny Szkół bł. Kard. Wyszyńskiego w Kościele siedleckim.

Bp Kazimierz Gurda w homilii wskazał, że aby zrozumieć Prymasa Tysiąclecia trzeba pielgrzymować na Jasną Górę. - On tutaj często przybywał, aby przy Maryi patrzeć na swoje posługiwanie, służbę Kościołowi i Ojczyźnie. On tutaj pytał Maryję: „jaką obrać drogę dla polskiego Kościoła?”, „jaką obrać najlepszą drogę dla naszej Ojczyzny?”. Skorzystał z tej podpowiedzi, jaką może dać tylko Maryja – Ta, która jest razem z Jezusem i trwa z Nim w jedności - wskazał hierarcha.

Biskup siedlecki, zwrócił się szczególnie do rodziców, prosząc o zainteresowanie procesem wychowania, jakiemu poddawane są dzieci w szkołach. Ważna jest pomoc jaką okazują rodzice nauczycielom, dyrekcji, a która ma służyć zachowaniu i przekazaniu właściwych wartości. - Drodzy rodzice, potrzeba jest dzisiaj – bardziej niż kiedykolwiek – aby wasze rodziny były otwarte na Chrystusa - powiedział bp Gurda.

- Moralności chrześcijańskiej opartej na Ewangelii nie można zastąpić żadna inną moralnością. Żadna inna moralność nie wytrzymuje próby. […] Jezus zostawił nam najlepszą drogę - apelował do dzieci i młodzieży biskup siedlecki.Fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.