Biała Podlaska

Msza św. z udziałem KGW w Kobylanach

15
kwi 2024

14 kwietnia w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kobylanach odprawiona została uroczysta Msza święta z udzieleniem błogosławieństwa nowo powstałemu Kołu Gospodyń Wiejskich. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00.

Z inicjatywą powstania KGW w Kobylanach wyszedł proboszcz parafii ks. Zbigniew Rozmysł. To on zatroszczył się o zorganizowanie uroczystości. W bardzo szybkim czasie znalazła się grupa osób, która zapragnęła się podzielić swoimi umiejętnościami i talentami z miejscową społecznością.

O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, podczas której homilię wygłosił ks. Grzegorz Suwała - diecezjalny duszpasterz KGW: To nasze bycie w Kole Gospodyń Wiejskich to nic innego jak dzielenie się miłością na wzór Chrystusa. W czasie kiedy Kościół trwa w radości ze Zmartwychwstania, uświadamiamy sobie, że cały czas Triduum Paschalnego, to nic innego jak szkoła miłości. W tych świętych dniach Chrystus uczył nas, że tylko życie które się dzieli w służbie drugiemu, ono ma sens, ono wtedy owocuje - mówił kapłan.

Na zakończenie Mszy świętej proboszcz parafii ks. Zbigniew Rozmysł i duszpasterz diecezjalny KGW ks. Grzegorz Suwała, udzielili indywidualnego błogosławieństwa nowym osobom, które zaangażują się w działalność Koła Gospodyń Wiejskich w Kobylanach. Wszystkim osobom wręczono pamiątkowe albumy ze specjalnie ułożoną modlitwą Zawierzenia KGW.

Po Mszy świętej wszystkich zgromadziła przygotowana agapa.

Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylanach zrzesza ponad 20 osób. Przewodniczącą Koła została pani Aleksandra Krawczyk, zaś jej zastępcą pani Anna Wojewoda.

Przypominamy, że od 1 lipca ubiegłego roku funkcję diecezjalnego duszpasterza Kół Gospodyń Wiejskich pełni ks. Grzegorz Suwała, osoby zainteresowane współpracą z Duszpasterstwem KGW, proszone są o kontakt z sekretariatem Katolickiego Radia Podlasie.


1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Kazimiera Pon. 15.04.2024 07:58:16

Wspaniale! U nas w KGW Oczynianki, ks. Grzegorz będzie na jubileuszu powstania za miesiąc.