Łuków

Nabożeństwo Fatimskie w Wilczyskach

Kościół Śr. 15.05.2024 14:05:16
15
maj 2024

W kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wilczyskach odbyło się Nabożeństwo Fatimskie. Rozważania różańcowe oraz nabożeństwo przygotowało Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.

W nadesłanej do nas relacji, czytamy:

W poniedziałek, 13 maja zgromadziliśmy się na Eucharystii, a po niej razem z Maryją Fatimską parafianie z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wilczyskach, uczestniczyli w procesji wokół kościoła odmawiając różaniec. Właśnie na różańcu polecaliśmy sprawy naszej Ojczyzny, parafii i nas samych, pamiętając że nie ma takiej sprawy, której nie da się rozwiązać odmawiając różaniec.

Oprócz noszenia jednej, głównej figury Matki Boskiej Fatimskiej, wierni nieśli ze sobą lampiony bądź świece. Dzięki nim tworzy się doskonały nastrój, który sprzyja wyciszeniu, głębokiej modlitwie i oddaniu czci i uwielbienia Matce Boskiej. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że podczas procesji oprócz śpiewanego różańca, śpiewane były pieśni maryjne, które na gitarze intonowała Siostra Dawida wraz z młodzieżą z KSM-u.

Nabożeństwa fatimskie to jedno z najważniejszych uroczystości, które upamiętnia i czci Matkę Boską Fatimską. Podczas objawień Matka Boska prosiła o gorące modlitwy, przewidując ból i cierpienie swoich dzieci, jak również ogromną ilość grzeszników trafiających do piekła. Odmawiajcie różaniec.

Rozważania różańcowe oraz nabożeństwo Fatimskie zostało przygotowane przez Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w Wilczyskach.informacja i zdjęcia: parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wilczyskach
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.