Na antenie radia

- Nie należy wiązać zgody byłego premiera na Zielony Ład z obecną sytuacją rolnictwa – uważa były wicepremier Henryk Kowalczyk

22
lut 2024

Były wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk powiedział w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie, że nie należy wiązać obecnych problemów branży rolniczej ze zgodą premiera Mateusza Morawieckiego na europejski Zielony Ład. Polityk Prawa i Sprawiedliwości w audycji „O Tym Się Mówi” podkreślił, że w tamtych ustaleniach nie dotykano bezpośrednio rolnictwa.

Gość Marcina Jabłkowskiego w porannej rozmowie dnia na antenie Katolickiego Radia Podlasie wyraził przekonanie, że protesty rolników które toczą się w całej Europie zmuszą unijne instytucje do rewizji polityki rolnej. Przyznał, że odejście od zakazu stosowania pestycydów, które w środę zapowiedziała Komisja Europejska, jest pierwszym krokiem w tę stronę.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
mom 55 Pt. 23.02.2024 07:28:41

A poza tym wszyscy zdrowi. Czy oni nas maja za idiotów? Jak się narozrabiało trzeba mieć odwagę się przyznać. Ale wiem, nic się na tym nie zarobi. To po co.