Biała Podlaska

Nowa strzelnica łucznicza przy „Platerce”

Region Czw. 23.05.2024 08:12:55
23
maj 2024

Przy II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Białej Podlaskiej otwarto nową plenerową strzelnicę. Od teraz uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności łucznicze i jednocześnie zadbać o swoją kondycję fizyczną.

22 maja odbyło się oficjalnie otwarcie strzelnicy łuczniczej. W wydarzeniu udział wzięli: dr Stanisław Romanowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Przemysław Olesiejuk, dyrektor II LO im. E. Plater, uczniowie wraz z nauczycielami. Inicjatorami powstania tej strzelnicy są Marek Romaniuk oraz Marcin Mincewicz, nauczyciele wychowania fizycznego.

W rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie opowiedzieli skąd wziął się pomysł, jakie prace zostały wykonane i czy uczniowie chętnie korzystają ze strzelnicy.


Rozmawialiśmy także z uczniami, którzy również podkreślali, że to fajna forma spędzania wolnego czasu. Zajęcia odbywają się co tydzień. Młodzież ćwiczy na nich koncentrację i skupienie uwagi, cierpliwość, właściwą postawę oraz siłę potrzebną do oddania celnego strzału. Przy okazji organizowane są turnieje łucznicze, co pozwala sprawdzić nabyte umiejętności.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.