Biała Podlaska

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF

Region Śr. 21.02.2024 13:32:19
21
lut 2024

W środę, 21 lutego odbyło się podpisanie umowy pomiędzy filią Akademii Wychowania Fizycznego a Urzędem Miasta Biała Podlaska, której przedmiotem jest ustalenie zasad współpracy dydaktycznej w obszarze praktyk zawodowych na kierunku sport-event manager.

Bialska filia AWF w Białej Podlaskie istnieje od ponad 50 lat. Przez ten czas przewinęło się tysiące studentów, odbyła się ogromna ilość eventów i wydarzeń promujących aktywność fizyczną, studenci i absolwenci uczelni mogli odbywać praktyki i rozpocząć karierę zawodową w bialskich instytucjach oświatowych. To także wspólnie organizowane przez uczelnię i miasto duże wydarzenia kulturalno-sportowe jak: Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier, Olimpiada Przedszkolaka czy igrzyska sportowe dla uczniów klas II szkół podstawowych.

Kolejny etap współpracy to podpisana dzisiaj umowa, której przedmiotem jest ustalenie zasad współpracy dydaktycznej w obszarze praktyk zawodowych na kierunku sport-event manager. To nowy kierunek studiów, który ma pojawić się od następnego roku Akademickiego. Więcej o tym pomyśle opowiedział dr hab. prof. AWF Hubert Makaruk, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia


O współpracy miasta oraz bialskiej filii AWF opowiedział prezydent miasta Michał Litwiniuk.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.