Międzyrzec Podlaski

Oaza w parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim

22
mar 2023

Prawie każdy z nas słyszał w swoim życiu kiedyś o Oazie. I nic dziwnego. Ta wspólnota zrzeszająca młodych ludzi formuje się w wielu parafiach, tak jest również w parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Do zawiązującego się Ruchu Światło - Życie dołącza coraz więcej młodzieży.

-To wielka radość dla nas duszpasterzy, że młodzi ludzie, pomimo całej nagonki na Kościół jaką teraz obserwujemy, z dumą, młodzieńczym entuzjazmem i radosnym sercem włączają się w to wielkie dzieło zapoczątkowane przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego - mówi proboszcz parafii ks. kan. Dariusz Parafiniuk.

Celem Ruchu jest wychowywanie młodych ludzi do bycia dojrzałymi i świadomymi chrześcijanami.

- Od września młodzież w wieku szkolnym i akademickim działała przy naszej parafii, aż w końcu podjęliśmy decyzję o utworzeniu wspólnoty oazowej, w której będziemy się dalej formować - podkreśla ks. Leszek Mućka, duszpasterz młodzieży. - Podjęliśmy już wiele wspaniałych dzieł, przede wszystkim rozwijamy naszą wiarę i duchowość poprzez wspólną i radosną modlitwę, formację w małych grupach, czytanie Pisma Świętego czy wyjazdy na niezapomniane spotkania modlitewne. Stajemy się coraz bardziej aktywni w naszej parafii i to sprawia nam ogromną radość – dodaje kapłan.

W niedzielę, 19 marca grupa oazowa gościła ks. Kamila Duszka - diecezjalnego moderatora Ruchu Światło - Życie, który spotkał się z młodymi chcącymi formować się w Ruchu oraz ich Rodzicami. - To wyjątkowe spotkanie utwierdziło nas w tym, że podejmowane dzieło jest słuszne i z pewnością przyniesie w życiu wielu młodych ludzi z parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim wspaniałe duchowe owoce. Zapraszamy, każdego młodego człowieka z dekanatu międzyrzeckiego do nas! Odkryj, co jeszcze możemy wspólnie zdziałać! Spotykamy się w każdą niedzielę o godz. 18.00 w salce przy parafii – mówi ks. Leszek Mućka, duszpasterz młodzieży.

Oprac. Młodzież Oazy Dekanatu Międzyrzeckiego

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.