Region

Ośmiu Wspaniałych po raz trzydziesty. Zuzanna Duda - reprezentantką Siedlec w ogólnopolskim finale

Siedlce Pon. 27.05.2024 18:59:20
27
maj 2024

Organizują charytatywne zbiórki, pomagają w hospicjach i parafialnych świetlicach, działają w harcerstwie i Caritas. A przy tym mają jeszcze czas na konkursy przedmiotowe w szkole i własne hobby po lekcjach. W Siedlcach ogłoszono 27 maja wyniki lokalnego etapu Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Promujący ideę młodzieżowego wolontariatu konkurs miał w mieście jubileuszową, 30. edycję. Kandydatów z rekomendacjami szkoły zgłaszają w lutym. Potem ocenia ich powoływana przez prezydenta miasta komisja, która przyznaje tytuły: laureatów i wyróżnionych. Spośród tych pierwszych jedna osoba jedzie reprezentować miasto na ogólnopolski finał (w tym roku odbędzie się on w czerwcu w Warszawie). Siedlce miały dotąd siedmioro laureatów szczebla krajowego, ostatnio w roku 2022.
W tegorocznej edycji 9 szkół zgłosiło 10 swoich uczniów. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Praktycznie wszyscy kandydaci mogli się bowiem pochwalić organizowaniem charytatywnych zbiórek pieniężnych i rzeczowych, działalnością w szkolnych kołach Caritas i w harcerstwie, pracą w świetlicach i hospicjum, opieką nad zwierzętami, a do tego – w kilku przypadkach – osiągnięciami na niwie poezji, tańca i muzyki.

Ostatecznie wyróżnienia otrzymali: Magdalena Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej nr 10, Agata Kowal z Katolickiej Szkoły Podstawowej, Anna Konopka z Katolickiego LO, Roksana Ostrysz z ZSP nr 6 i Martyna Małkiewicz z SP nr 6.

Laureaci to: Zuzanna Duda z SP nr 1, Gabriela Danilkiewicz z SP nr 5, Jakub Kowalczyk z SP nr 9, Magdalena Michalak z IV LO i Aleksandra Rybak z II LO.
Reprezentantką Siedlec w ogólnopolskim finale będzie Zuzanna Duda.

Więcej na ten temat powiemy na antenie Katolickiego Radia Podlasie we wtorkowym porannym magazynie regionalnym.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.