Parczew

Parczew pobiegł Tropem Wilczym

Region Niedz. 03.03.2024 21:32:43
03
mar 2024

Dwustu zawodników w różnym wieku, stanęło na starcie biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który został zorganizowany w Lasach Parczewskich przez Gminę Parczew. W niedzielę, 3 marca o godz. 13.00, w okolicy Jeziora Obradowskiego, rozpoczęło się wydarzenie upamiętniające żołnierzy działających w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego. Parczew po raz X włączył się w organizację tego biegu.

Spotkanie uroczyście otworzył Burmistrz Parczewa Paweł Kędracki, który opowiedział o idei tego wyścigu, podziękował za udział oraz pomoc w organizacji wydarzenia.
- Oddajemy hołd wszystkim tym bohaterom, często bezimiennym, o których mieliśmy tak naprawdę zapomnieć, ale nie zapominamy. Pielęgnujemy pamięć o bohaterach podziemia niepodległościowego, żołnierzach wyklętych, którzy tutaj, właśnie w Lasach Parczewskich również prowadzili swoją walkę z sowieckim okupantem – podkreślił burmistrz.

Po oficjalnym otwarciu rozpoczęła się rozgrzewka, którą dla wszystkich zawodników, a także osób chętnych poprowadził Zbigniew Smoliński pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parczewie.
Bieg został przeprowadzony na trzech kategoriach:

1. 700 metrów dla dzieci i młodzieży,
2. 1963 metry dystans tradycyjny
3. 5000 metrów dla zawodników zaawansowanych.

W wyścigu tym wszyscy byli wygrani i wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Dobra atmosfera sprawiła, że był to bieg pełen emocji i przyjacielskiej rywalizacji. Organizatorzy zadbali także o posiłek regeneracyjny, a także czas na integrację oraz dobrą zabawę.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.