Ryki

Policja znalazła zwłoki 72-letniej kobiety z gminy Ułęż

Region Sob. 02.12.2023 09:08:15
02
gru 2023

Na terenie gminy Ułęż ujawniono zwłoki 72-letniej kobiety. Policję zaalarmowała zaniepokojona mieszkanka gminy, bo nie mogła się skontaktować od dłuższego czasu ze swoją kuzynką.

1 grudnia do ryckich policjantów zgłosiła się mieszkanka gminy Ułęż, która poinformowała, że nie może się skontaktować ze swoją kuzynką. Patrol ryckiej policji sprawdził wskazany adres na terenie gminy Ułęż. Posesja była zamknięta, a sąsiedzi od dawana nie widzieli szukanej kobiety. Przy wsparciu straży pożarnej udało się wejść do środka domu. Niestety w mieszkaniu ujawniono zwłoki 72-letniej kobiety. Na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Decyzją prokuratora ciało przekazano do zakładu medycyny sądowej celem przeprowadzenia sekcji.

Policja apeluje by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zwróćmy uwagę na osoby samotne, bezdomne, bezradne, chore czy nietrzeźwe. Szybka reakcja może uratować życie.

Ponadto z uwagi na panujące niskie temperatury, informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać pod numer telefonu 112. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Na podst. Inf. KPP Ryki

Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.