Łuków

Pożar na posesji przy ul. Gałczyńskiego w Łukowie

Region Pon. 26.02.2024 08:56:36
26
lut 2024

Cztery zastępy straży pożarnej brały udział w akcji gaszenia pożaru, który wybuchł w niedzielny wieczór 25 lutego na jednej z posesji przy ul. Gałczyńskiego w Łukowie. Spalił się quad, elewacja warsztatu usługowego oraz śmieci znajdujące się na sąsiedniej posesji.

Jak informuje nas Konrad Turski, zastępca komendanta KP PSP w Łukowie zgłoszenie o pożarze nadeszło o godzinie 21.47. Wynikało z niego, że na jednej z posesji przy ul. Gałczyńskiego doszło do pożaru samochodu oraz że ogień zaczyna zagrażać budynkom gospodarczym. Na miejsce skierowano dwa zastępy strażaków z Łukowa oraz dwa zastępy strażaków ochotników z jednostek KSRG z Dąbia i Gręzówki. Po przybyciu na miejsce okazało się, że na posesji pali się quad. Ogień ugaszono.

W wyniku pożaru spalił się nie tylko quad. Zniszczona też została elewacja warsztatu usługowego. Napalone zostały też dwa auta. Spaliły się także śmieci, znajdujące się na sąsiedniej posesji.

Po ugaszeniu ognia strażacy sprawdzili teren miernikiem i kamerą termowizyjną. Więcej zagrożeń nie stwierdzono.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, ale dokładne powody pojawienia się ognia ustali postępowanie, które prowadzić będą teraz łukowscy policjanci.zdjęcia: OSP KRG Dąbie

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.