Biała Podlaska

Pratulin: Diecezjalny Zjazd Caritas

24
maj 2024

Niemal 1500 osób spotka się 28 maja na Diecezjalnym Zjeździe Caritas w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas z opiekunami i asystentami kościelnymi, przedstawiciele Parafialnych Zespołów Caritas oraz uczestnicy i pracownicy wszystkich jednostek Caritas Diecezji Siedleckiej będą mieli okazję wspólnie się modlić, integrować na świeżym powietrzu i wziąć udział w konferencji.

Placówki Caritas przygotują stoiska z prezentacją swojej działalności (m.in. z pracami swoich podopiecznych).

- To spotkanie to nasze święto. Chcemy się zobaczyć, zjednoczyć i wspólnie świętować. W jednym miejscu zgromadzą się zarówno wolontariusze, którzy na co dzień włączają się w różne działania na rzecz potrzebujących, ale także pracownicy i uczestnicy prowadzonych przez nas placówek. Pragniemy porozmawiać ze sobą, wymienić się doświadczeniami, spędzić czas w pięknym miejscu. Będzie nam towarzyszyć również modlitwa, która jest podstawą naszej pracy – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Program spotkania:
9:30 - rejestracja uczestników;
10:00 - otwarcie spotkania /przywitanie gości;
11:00 – atrakcje/tańce/pokaz koni Arabskich;
12:00 – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy;
13:00 – obiad;
14:00 – gra terenowa/ konferencje (13:30 spotkanie PZC, 14:30 spotkanie SKC);
15:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie spotkania.

Wydarzenie patronatem honorowym objął biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Organizacja pomaga przez cały rok

Caritas Diecezji Siedleckiej od 33 lat pomaga osobom ubogim, w kryzysie bezdomności, osobom niepełnosprawnym i chorym, dzieciom i młodzieży potrzebującym wsparcia, jak również seniorom, osobom bezrobotnym i pokrzywdzonym przestępstwem. W tym celu prowadzi placówki pomocowe, programy i akcje. Organizacja działa sprawnie również dzięki wolontariuszom - w diecezji siedleckiej istnieją 2 Centra Wolontariatu, 136 Szkolnych Kół Caritas i 36 Parafialnych Zespołów Caritas.

Więcej informacji: Małgorzata Strzelec, koordynator Szkolnych Kół Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. 780-061-313.(AN)

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.