Drohiczyn

Rada Miejska w Drohiczynie przekazała działkę pod budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Region Pt. 23.02.2024 08:45:14
23
lut 2024

W Drohiczynie w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej budowane będą mieszkania dostępne dla osób mniej zamożnych. Rada Miejska w Drohiczynie podczas sesji, która odbyła się 21 lutego zdecydowała o przekazaniu działki, na której będą budowane te lokale mieszkalne.

Kolejny krokiem będzie ogłoszenie przetargu na budowę pierwszego budynku, powiedział Radiu Podlasie burmistrz Wojciech Borzym. Opracowany będzie regulamin, który określi zasady dostępności mieszkań, który pozwoli by były one dostępne dla tych, którzy na prawdę ich potrzebują, a nie do osób, które chciałyby na tym zarobić.

Będą one ulokowane przy wyjeździe z Drohiczyna w kierunku Siemiatycz. Koncepcja przewiduje trzy budynki wielorodzinne o trzech kondygnacjach. W każdym budynku powstanie 18 lokali mieszkalnych. Mieszkania mają być nie tylko tanie ale i ładne z widokiem na dolinę rzeki Bug. Pierwszy budynek ma być gotowy w ciągu 2 lat.
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać osoby, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego lokum na warunkach rynkowych. Drohiczyn jest jedną z 17 gmin w województwie podlaskim, które przystąpiły do programu budowy takich mieszkań.

Mieszkania takie budowane będą głównie w małych miasteczkach i mają być szansą na zatrzymanie negatywnych zmian w demografii, kiedy młodzi ludzie wyjeżdżają, bo nie mają własnego lokum, a kiedy maleje liczba mieszkańców trudno jest znaleźć inwestorów, bo ci obawiają się lokować firmy tam, gdzie może być problem ze znalezieniem pracowników.

O szczegółach dotyczących realizacji tej inwestycji, która dla młodych ma być szansą na własne „M”, a dla samorządów sposobem na zatrzymanie procesu wyludniania, z burmistrzem Drohiczyna Wojciechem Borzymem rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Grafika: SIM KZN-Podlaskie Sp.z o.o.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Krytyk Śr. 28.02.2024 13:29:25

A czy zostały wykonane jakieś badania ankiety, że to będzie właśnie to co zatrzyma tych ludzi w Drohiczynie? I co pójdą ryby do rzeki łowić?

Agnieszka (ABol) Czw. 29.02.2024 06:56:11

Proponuję posłuchać załączonego wywiadu z burmistrzem, wiele on wyjaśnia.

Pt. 23.02.2024 06:57:37

Komentarz został usunięty przez administratora.

  • 1
drohiczynianka Sob. 24.02.2024 10:59:12

A znając życie to pewnie ci najbogatsi już wykupili mieszkania dla tych ubogich