Diecezja siedlecka

Radzyń Podlaski: Zawierzenie Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi wg. Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort

10
gru 2023

8 grudnia w Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim po raz kolejny odbyło się zawierzenie Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi wg. Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Do Zawierzenia przystąpiło 115 osób.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia, w Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim odbyło się Zawierzenie Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Eucharystii o godzinie 18.00 przewodniczył proboszcz parafii ks. kanonik Jarosław Sutryk.

Po Komunii świętej wszyscy zawierzeni głośno odczytali własnoręcznie napisany akt zawierzenia. Następnie ksiądz proboszcz dokonał błogosławieństwa i poświęcenia łańcuszków z cudownym medalikiem, będących zewnętrznym znakiem przynależności do Jezusa przez ręce Maryi. W geście wdzięczności i miłości, zawierzeni podchodząc do kapłana ofiarowali Maryi białą różę, składali akt zawierzenia i otrzymywali błogosławieństwo. Na zakończenie uroczystości słowa podziękowania dla księdza Pawła Pajdosza, który z wielkim zaangażowaniem przygotowywał wszystkich do Zawierzenia, głosił konferencje, dbał o wszelkie szczegóły, ale także księdzu proboszczowi Jarosławowi Sutrykowi, który to dzieło pobłogosławił oraz księdzu Patrykowi Krzymowskiemu, złożyli przedstawiciele zawierzonych.

Przygotowanie do uroczystości, rozpoczęło się już 5 listopada wspólną modlitwą, czytaniem pierwszego z 33 dni oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Spotkania odbywały się w czwartkowe wieczory. Ich celem było wspólne podsumowanie poszczególnych etapów.

Centralną uroczystość poprzedziło Triduum przygotowujące do tego wydarzenia. Uczestnicy pierwszego dnia Triduum wsłuchiwali się w liturgię Słowa i trwali na modlitwie wynagradzającej przed Najświętszym Sakramentem. Drugiego dnia odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, natomiast trzeciego nabożeństwo podpisania aktów Zawierzenia. Większość z 33 dni, uczestnicy przeżywali w swoich domach trwając na modlitwie i lekturze podręcznika przygotowującego do Zawierzenia.
-------------------------------
Ruch Zawierzenia jest bardzo prężną wspólnotą licząca już ponad 1000 osób, które złożyły taki akt w radzyńskim Sanktuarium. Pierwsze zawierzenie miało miejsce 8 grudnia 2019 r.0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.