Kościół

Rozpoczęcie peregrynacji relikwii Założycielki Żywego Różańca

Siedlce Śr. 28.02.2024 11:56:43
28
lut 2024

W marcu rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. Pauliny Jaricot w parafiach diecezji siedleckiej. Będą one odwiedzać poszczególne dekanaty, według ustalonego wcześniej harmonogramu.

Relikwie trafią do każdej parafii i będą w nich gościły przez trzy dni. W organizację tego czasu w parafiach zaproszeni są szczególnie wszyscy zelatorzy i wszystkie koła różańcowe. Zostali oni poproszeni o współpracę z proboszczami i o pomoc w zaplanowaniu pobytu relikwii w swoich świątyniach parafialnych.

Każda parafia otrzyma stosowne pomoce modlitewne. W pakiecie będą także krótkie opracowania tematów do konferencji. Koła różańcowe proszone są o czynne włączenie się w powitanie relikwii, w liturgię Mszy św. celebrowanych w tych dniach i w animowanie modlitwy różańcowej. Dobrym i trwałym owocem przyjęcia relikwii bł. Pauliny może być np. powołanie w parafii kolejnych kół różańcowych – kobiecych, męskich, ale też młodzieżowych lub dziecięcych. Ten czas z pewnością przyczyni się również do ukazania wartości samego różańca, jego siły i potrzeby odmawiania w dzisiejszym świecie i w życiu każdego z nas osobiście. Peregrynacja relikwii Założycielki Żywego Różańca jest również okazją do ewangelizacji i formacji wszystkich wiernych, należących do wspólnoty parafialnej.

Peregrynacja zakończy się wiosną 2026 r.

Wszelkie szczegółowe informacje oraz materiały dostępne są TUTAJ.

Inf. i fot: Stowarzyszenie Żywy Różaniec Diecezji Siedleckiej

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.