Seans „Pianoforte” i współtwórcy filmu w NoveKino Siedlce

Archiwum Pon. 20.05.2024 17:43:58
20
maj 2024

Wielokrotnie nagradzany, świetnie odebrany przez widzów i krytyków film „Pianoforte” będzie można obejrzeć w ramach cyklu „Kino z Pasją” już w najbliższy czwartek, 23 maja w NoveKino Siedlce. Seansowi będzie towarzyszyło spotkanie z twórcami dokumentu. Początek o godzinie 19.00

Bilety otrzymują Agnieszka Łuka i Andrzej Rządkowski

Wyreżyserowany przez Jakuba Piątka pełnometrażowy dokument pokazujący kulisy jednego z finałów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego znalazł się w selekcji Sundance Film Festiwal, najważniejszego festiwalu kina niezależnego w Stanach Zjednoczonych. Zdobył także tegorocznego „Orła” za najlepszy film dokumentalny i nagrodę publiczności na ubiegłorocznym Millenium Docs Against Gravity.

O smaku i cenie wyścigu po sukces, muzyce, dorastaniu, marzeniach i… porażkach opowiada w dokumencie Jakub Piątek, a robi to w dynamice i stylistyce bliskiej sensacyjnej fabule. To pierwszy raz, kiedy filmowa ekipa może zajrzeć za kulisy najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu pianistycznego, ale także rozjeżdżając się po całym świecie, towarzyszyć młodym pianistom w ich prywatnym życiu. Film, mimo tła sali koncertowej, dostępnej nielicznym, jest niezwykle uniwersalny, a emocje, które docierają do widza z wielkiego ekranu nie są obce wszystkim, którzy ciężko pracują na swoje marzenia i sukces. Człowiek w obliczu ekstremalnych emocji, stresu, rywalizacji i porażki, to temat, który podejmuje reżyser, a wszystko z wirtuozersko wykonywaną muzyką Fryderyka Chopina w tle.

Seansowi „Pianoforte” towarzyszyć będzie rozmowa Agnieszki Osmólskiej-Ilczuk z twórcami zaangażowanymi w proces powstawania dokumentu. Do Siedlec przyjedzie Anna Rok, która współpracowała przy reżyserowaniu filmu i była odpowiedzialna za dźwięk w dokumencie oraz Joanna Chorzępa, współproducentka filmu i kierowniczka produkcji, muzykolog na co dzień związana z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina.

Dla czytelników portalu mamy dwa podwójne zaproszenia na spotkanie.

JAK MOŻNA WYGRAĆ?

To bardzo proste. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres promo@radiopodlasie.pl w tytule maila należy wpisać KINO Z PASJĄ, a w treści imię, nazwisko i nr tel.

Na zgłoszenia czekamy do ŚRODY, 22 MAJA do godz. 12:00.


Ogólny regulamin konkursów, których organizatorem jest portal podlasie24.pl (Katolickie Radio Podlasie) znajdziesz TUTAJ.

AOI

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.