Siemiatycze

Siemiatycze – Dzień Inwalidy

Region Wt. 28.05.2024 15:51:15
28
maj 2024

- Bądźmy dla siebie życzliwi. Serdeczności i życzliwości potrzeba nam tak samo, jak zdrowia - mówiła Irena Bator przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarządu Rejonowego w Siemiatyczach podczas spotkania z okazji „Dnia Inwalidy”. - Pamiętajmy o najsłabszych i nie zostawiajmy ich bez wsparcia - mówiła pani Irena jednocześnie podkreślając, jak ważne jest organizowane rokrocznie spotkanie, kiedy przy jednym stole siadają członkowie koła - osoby z niepełnosprawnościami i zdrowe oraz zaproszeni goście.

We wtorek, 28 maja w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyły się uroczyste obchody Dnia Inwalidy. Na zaproszenie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miasta i powiatu. Nie brakowało wielu serdecznych życzeń i zapewnień o gotowości wsparcia. Życzeniom towarzyszyły kwiaty i upominki.

W części artystycznej spotkania zebranych rozbawiała grupa Siemiatyckie Kabaretki (kabaret kierowany przez Katarzynę Malewską z SOK), zaś z muzyczno - słownym upominkiem wystąpił Zespół Wokalno-Recytatorski działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Siemiatyczach. Oba występy nagrodzono gromkimi brawami. Pierwszy rozbawił zebranych do łez, drugi pięknym przesłaniem o matczynej miłości wzruszył. Podczas prezentacji artystycznej nie zabrakło też recytacji poezji pana Mikołaja Żabińskiego, który tradycyjnie już przedstawił zebranym jeden ze swoich wierszy.

Dzień Inwalidy, to święto dedykowane osobom niepełnosprawnym. W powiecie siemiatyckim od lat celebrowane jest przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów to organizacja z wieloletnią tradycją. Działa na terenie całego kraju poprzez swoje oddziały okręgowe, rejonowe i koła. Jest największą organizacją skupiającą emerytów, rencistów i inwalidów. Związek działa na rzecz poprawy warunków życia osób starszych i niepełnosprawnych, przeciwdziała ich samotności, marginalizacji i wykluczeniu społecznemu.
Koło Rejonowe Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów działa też w Siemiatyczach, otwarte jest na nowych członków i zachęca, by seniorzy wychodzili z domów, integrowali się i korzystali z czasu wolnego, który mogą mieć na emeryturze. Prowadzeniem Koła zajmuje się energiczna i zawsze uśmiechnięta Irena Bator – przewodnicząca.

Wszystkim seniorom i osobom niepełnosprawnym w dniu wspólnego świętowania i na każdy kolejny dzień życzymy dużo zdrowia i optymizmu. I oby nigdy nie zbrakło wokół ludzi życzliwych.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.