Biała Podlaska

Spotkanie młodych w Białej Podlaskiej

26
lis 2023

W sobotę, 25 listopada w diecezji siedleckiej odbywały się Światowe Dni Młodzieży na szczeblu lokalnym. W parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej odbyło się jedno ze spotkań, w którym uczestniczyli młodzi ludzie z dekanatów: bialski północny, bialski południowy, międzyrzecki, terespolski, janowski, łosicki.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą.Następnie zaraz po niej w godzinie świadectw swoje świadectwo z uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży wygłosił ks. Bartosz Švăbik, wikariusz w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu.

Kolejnym punktem była Adoracja Najświętszego Sakramentu przy akompaniamencie scholi z parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej. Po wszystkim młodzież udała się na koleżeńskie spotkanie, gdzie można było porozmawiać, pośmiać się wymienić się doświadczeniami.„Nie bójcie się dzielić ze wszystkimi nadzieją i radością Chrystusa Zmartwychwstałego! Strzeżcie iskry, która została w was zapalona, ale jednocześnie nieście ją naprzód. Nie możemy zatrzymać chrześcijańskiej nadziei dla siebie, ponieważ ona jest przeznaczona dla wszystkich” – napisał do młodych Ojciec Święty Franciszek w Orędziu na XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży, który 26 listopada obchodzony jest na szczeblu lokalnym. Obchody diecezjalne odbyły się w rejonach duszpasterskich, w sobotę poprzedzającą ten dzień.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.