Region

Suwerenna Polska: stop zmianom traktatów

Siedlce Sob. 25.05.2024 23:19:26
25
maj 2024

Niebezpiecznych absurdów w Unii nie brakuje, ale trzeba zatrzymać przede wszystkim zmiany traktatów. Jeśli wejdą w życie, to każde późniejsze wybory w Polsce będą bez znaczenia, bo istotne decyzje będą zapadać nad naszymi głowami – z takim przekazem przybyli do Siedlec prowadzący kampanię przed wyborami do Europarlamentu politycy Suwerennej Polski.

Suwerenna Polska to ta bardziej eurosceptyczna część Zjednoczonej Prawicy, która zarówno podczas wspólnych ośmioletnich rządów, jak i po przejściu do opozycji krytykowała Prawo i Sprawiedliwość za nadmierne ustępstwa względem Komisji Europejskiej. Podczas sobotniego, 25 maja spotkania z kilkudziesięcioosobową grupą mieszkańców Siedlec Jacek Ozdoba i Patryk Jaki krytykę rezerwowali jednak dla rządzącej Platformy Obywatelskiej i jej koalicjantów, dla uzurpującej sobie coraz większą władzę Komisji Europejskiej oraz dla próbujących podporządkować sobie Unię Niemiec. Po prawej stronie w tych wyborach ma nie być wrogów.

– Potrzebny jest każdy głos, który pomoże w następnym Europarlamencie zatrzymać zmiany traktatów. Te zmiany przeszły zaledwie 9 głosami (w Parlament Europejskim zasiada 705 deputowanych – przyp. red.). To kluczowa sprawa. Jeśli te zmiany wejdą w życie, to następne rządy w Polsce nie będą miały już nic do gadania – podkreślał z naciskiem Patryk Jaki.Jacek Ozdoba dodał do tej pierwszoplanowej sprawy jeszcze trzy następne. Polityka energetyczna, która w obecnym kształcie grozi nam brakami prądu, a już na pewno utratą konkurencyjności gospodarki. Polityka rolna podobnie: stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo żywnościowe. Polityka gospodarcza, sprowadzająca się do wyprowadzenia przemysłu z Europy w inne części świata, to utrata miejsc pracy i bezpieczeństwa dostaw kluczowych dóbr. Wszystkie te obszary wymagają zdaniem Suwerennej Polski zdecydowanych korekt.Choć spotkanie odbywało się w ramach kampanii przed wyborami europejskimi, to sporo miejsca poświęcono na nim sprawom krajowym. Politycy SP krytykowali wyhamowanie inwestycji infrastrukturalnych, ugięcie się (wbrew obietnicom) pod naciskiem w sprawie masowej imigracji. Zarzucili ekipie rządzącej brak ambicji i pomysłu na władzę, przykrywany „igrzyskami” w postaci kolejnych komisji do spraw rozdmuchanych lub zgoła wyssanych z palca afer. Apelując do swoich zwolenników o aktywność Jacek Ozdoba i Patryk Jaki wyrazili nadzieję, że porażka obozu władzy w wyborach europejskich przyczyni się do skrócenia jego rządów i powrotu Polski na ścieżkę rozwoju.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

6 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
hahaha Niedz. 26.05.2024 09:21:27

Ale frekwencja. Trudno się dziwić. To kieszonkowi politycy, Format ja mawiał klasyk zero.

to nie afera, to nawet nie aferka Niedz. 26.05.2024 02:13:13

o sprzedawaniu wiz imigrantom Kaczyński też tak mówił, tego sędziego co uciekł do Łukaszenki nie znają, był ich wiceministrem, a ten co ich nagrał jak rozkradali FS to szpieg Tuska. W sumie to Tusk rządził przez ostatnie 8 lat i nawet wybory kopertowe nakazał przeprowadzić. Nieprawda też, że cmentarze w Wielkanoc 2020r zostały zamknięte, wszystkie były otwarte oprócz bródnowskiego i dlatego Jarosław dostał zezwolenie od proboszcza z Bródna, żeby odwiedzić symboliczny grób brata, który - nawiasem mówiąc -

stop zmianom Niedz. 26.05.2024 05:23:53

Fundusz Sprawiedliwości ma wrócić do SP. Bez pieniędzy z tego funduszu nie damy rady zrobić kampanii wyborczej: nie będzie pikników, garnków, lodówek, a przecież to oczywiste, że pełna lodówka zapobiega przestępczości. A koncert Roksanki za co zorganizujemy? Stop zmianom - kasa musi płynąć we właściwą stronę.

O czym oni mówią , krótka piłka.... Niedz. 26.05.2024 08:43:57

...ta pseudo partia powinna być zdelegalizowana.Ich polityka,akceptowana zresztą przez pis ,doprowadziła do totalnego chaosu i bałaganu w funkcjonowaniu struktur państwa.Widzimy jakie są przeciwności w unormowaniu sytuacji.Dużo jeszcze czasu upłynie, zanim dojdzie do pełnej normalizacji.

Podlasiak Niedz. 26.05.2024 17:46:38

Gdyby nie obecna opozycja to już byśmy siedzieli w niemieckich nocnikach zrobionych z hełmów wysłanych na Ukrainę pod szyldem POlszewickim. Opatrzność chcąc ukarać niektórych ludzi daje im pieniądze, ale odbiera rozum. Ciekaw jestem kto zamiast hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna prześmiewczo głosił: bób, humus, włoszczyzna.

sz-rak Pt. 31.05.2024 04:20:03

normalizacja postępuje - już pojawiają się ogłoszenia typu Polacy na szparagi