Region

Święto strażaków z powiatu siedleckiego

Siedlce Sob. 25.05.2024 18:22:35
25
maj 2024

Msza Święta polowa w intencji strażaków i ich rodzin rozpoczęła 25 maja uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka w Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach. Msza św. celebrowana była przez kapelana powiatowego ks. Marka Chomiuka w asyście ks. Krzysztofa Domańskiego proboszcza parafii pw. Św. Antoniego w Kotuniu.

Obchody zorganizował Komendant Miejski PSP w Siedlcach - st. bryg. Andrzej Celiński oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Siedlcach dh Wojciech Grzegorczyk. W uroczystościach uczestniczyli strażacy, parlamentarzyści, władze Powiatu siedleckiego oraz samorządowcy z naszego regionu. Przyjechali także strażacy z zaprzyjaźnionego powiatu Oberhavel z Niemiec.

Na terenie powiatu siedleckiego działa obecnie 87 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które zrzeszają prawie 3 tys. czynnych członków, mężczyzn i kobiet. Dysponują oni różnego rodzaju pojazdami, które sukcesywnie są wymieniane.

Uroczystości swoim koncertem uświetniła orkiestra dęta z OSP w Mordach, oraz chór parafii Kotuń Canto Deo pod dyrekcją Mariusza Orzełowskiego.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.