Siemiatycze

Trwa protest rolników na DK19

Region Sob. 10.02.2024 09:26:11
10
lut 2024

Trwa protest rolników na drodze krajowej nr 19. Akcja blokowania dróg i mostów rozpoczęła się w piątek, 9 lutego i w większości miejsc trwała kilka godzin. Protest na dk 19 na moście na Bugu w Kózkach ma charakter całodobowy i zaplanowany jest do wtorku, 13 lutego.

O trwającej blokadzie przejazdu przez most powinni pamiętać kierowcy i uwzględnić to planując podróż na trasie Siemiatycze – Lublin.
Policjanci wszystkich, którzy jadą z Siemiatycz w stronę Lublina za Siemiatyczami kierują na drogę krajową nr 62 w stronę Drohiczyna i Sokołowa. Jest to jeden zalecany objazd w kierunku Lublina.

Rolnicy protestujący w okolicach mostu w Kózkach pozwalają na bezpieczny przejazd wszystkich pojazdów uprzywilejowanych. Pozostałe auta są przepuszczane jednym pasem, wahadłowo, co kilkanaście – kilkadziesiąt minut.

W proteście w Kózkach biorą udział rolnicy z województwa mazowieckiego, głównie z powiatu łosickiego, dołączyli do nich też rolnicy z powiatu siemiatyckiego.

O powodach protestu pisaliśmy szerzej TUTAJPoniżej blokada drogi na moście na Bugu w Kózkach


Foto: nadesłane przez protestujących rolników z powiatu siemiatyckiego
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Rolnik Niedz. 11.02.2024 09:25:58

Taa... na pewno zwykli ludzie stojący 5 godzin od "kmicica" do blokady będą wdzięczni rolnikom za możliwość spędzenia tego czasu w samochodzie np. z płaczącymi dziećmi bo przecież to oni są winni całej sytuacji i to im trzeba dokopać...