Parczew

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Milanowie

Region Pt. 21.06.2024 18:45:24
21
cze 2024

W piątek, 21 czerwca uczniowie w całej Polsce uroczyście zakończyli rok szkolny 2023/24 i rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. W Milanowie wydarzenie to rozpoczęło się Mszą świętą w kościele parafialnym. Kolejnym punktem uroczystości był uroczysty apel na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego.

- Czas wakacji to czas odpoczynku dlatego odpoczywajcie dobrze, aby pełni sił rozpocząć nowy rok szkolny za te ponad dwa miesiące i przyjść z radością. Bo człowiek, który dobrze odpocznie, który dobrze przeżyje czas tych wakacji będzie szedł z radością. Bo po naukę i po wiedzę zawsze trzeba iść z radością, bo to jest coś, co człowiekowi najbardziej jest potrzebne. Człowiek musi się ciągle uczyć, zdobywać wiedzę i doświadczenie. Po to też są nauczyciele, wychowawcy i rodzice aby nas uczyć, formować, kształtować. Bo człowiek bez wiedzy nie potrafi wiele uczynić, może uczynić tylko wiele zła, a przecież mamy czynić dobro – mówił w homilii proboszcz ks. Roman Wojtczuk.

W szkole podczas uroczystego apelu, odbyło się pożegnanie klasy ósmej i przekazanie sztandaru. Dyrektor szkoły, Agnieszka Tarasiuk, wręczyła wszystkim absolwentom świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Uczniowie, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami w nauce otrzymali nagrody książkowe. Na zakończenie zaproszeni goście otrzymali podziękowania za współpracę i wsparcie instytucji w trakcie całego roku. Również nasz portal podlasie24.pl otrzymał podziękowanie za życzliwość i wsparcie w realizacji zadań placówki.DG
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.