Diecezja siedlecka

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Milanowie

Kościół Czw. 30.05.2024 17:03:25
30
maj 2024

W czwartek, po niedzieli Trójcy Świętej, Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku Boże Ciało przeżywamy 30 maja. W parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Milanowie, uroczysta Msza święta sprawowana była o godzinie 11.00.

W homilii ks. Roman Wojtczuk proboszcz, podkreślił istotę tego święta. - Przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, niecodzienne święto, które jest ukoronowaniem wszystkich świąt chrześcijańskich. Temu dzisiejszemu świętu towarzyszą niezwykłe zwyczaje wypływające z wiary w Jezusa Chrystusa, a mianowicie precesja ulicami miast i wsi, dzieci rzucające kwiatki przed Jezusem idącym pośród naszych domów, mieszkań, miejsc naszej pracy. Chrystus w monstrancji przechodzi po to, żeby wejść w nasze życie, aby nam przypomnieć, że bez niego nic nie uczynimy, że jest Panem tej ziemi, że nas kocha, że chce wejść w nasze życie. […] Boże Ciało to uroczystość uwielbienia Chrystusa. Jezus daje siebie jako pokarm, aby dać nam życie.

W przebieg uroczystej procesji ulicami miejscowości zaangażowali się parafianie: dzieci, młodzież, członkowie kół żywego różańca, dzieci pierwszokomunijne i służba liturgiczna. Cztery ołtarze zostały przygotowane przez członków Akcji Katolickiej, druhów strażaków OSP Milanów, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz członków Kół Żywego Różańca. O oprawę muzyczną Mszy świętej i procesji zadbał chór parafialny Beati Cantores oraz orkiestra dęta. Nad bezpiecznym przebiegiem procesji czuwali strażacy.

Przez najbliższy tydzień będziemy obchodzić oktawę Bożego Ciała.

DG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.