Biała Podlaska

Uroczystości w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej

03
kwi 2024

W Niedzielę Miłosierdzia w parafii Chrystusa Miłosiernego – Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej odbędą się uroczystości odpustowe połączone z obchodami 20 – lecia ustanowienia sanktuarium. Centralnym punktem wydarzenia będzie suma odpustowa. Do uroczystości wierni przygotowują się poprzez nowennę, która także transmitowana jest przez Katolickie Radio Podlasie.

7 kwietnia parafia Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej obchodzić będzie 20 - tą rocznicę ustanowienia Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Z tej racji o godz. 12.00 odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.30 będzie przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Mszę św. transmitować będzie Katolickie Radio Podlasie.

Po zakończonej mszy wszyscy zebrani zaproszeni są na poczęstunek. Przewidziane są też różne atrakcje m.in. loteria z ciekawymi wygranymi.W ramach przygotowania do odpustu codziennie o godzinie 15.00 w parafii rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Modlitwa transmitowana jest przez Katolickie Radio Podlasie. W piątek, 5 kwietnia i sobotę, 6 kwietnia zaplanowano nabożeństwo 40-godzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek i sobotę po porannych mszach św. i będzie trwała do godz. 18.00.Parafia Chrystusa miłosiernego została erygowana w 1982 roku. Kościół parafialny, murowany wybudowano w latach 1984 – 1996, staraniem ks. Mieczysława Lipnickiego. Świątynię poświecił 24 listopada 1996 roku bp Jan Wiktor Nowak. Decyzją bpa Zbigniewa Kiernikowskiego z dnia 26 grudnia 2003 roku zostało tu ustanowione diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.