Region

„Wyobraź sobie przyszłość”. Spotkania profilaktyczne w siedleckim „Elektryku”

Siedlce Pt. 17.05.2024 15:12:20
17
maj 2024

W ZSP nr 1 w Siedlcach rusza cykl spotkań profilaktycznych „Wyobraź sobie przyszłość”. Pierwsze z nich odbędzie się już w środę, 29 maja.

- Dlaczego taki tytuł? W badaniu „Nastolatki 3.0” realizowanym przez NASK można wyczytać, że młodzi ludzie coraz bardziej funkcjonują w świecie online niż w świecie realnym. Do tego kwestia uzależnień, braku pomysłu na życie zmobilizowały mnie, aby przedstawić młodym inną perspektywę, perspektywę życia realnego - tłumaczy ks. Wojciech Sobieszek, prefekt w ZSP nr 1 w Siedlcach i pomysłodawca projektu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 29 maja. Wówczas uczniowie wezmą udział w warsztatach, na zakończenie których świadectwo swojego nawrócenia opowie były gangster Paweł Cwynar znany z filmu „Powołany 2”.

Drugie będzie miało miejsce 16 października. W ramach Dni Papieskich odbędą się koncert i zajęcia profilaktyczne, które poprowadzi Edzio Rap - mający obecnie ponad 2 mln obserwatorów na TikToku.

Trzecie spotkanie zaplanowano na 13 listopada. Przyjmie ono formułę warsztatów. Na podsumowanie cyklu z wystąpieniem o higienie cyfrowej uczniów odwiedzi prof. ucz. dr hab. Monika Przybysz - wykładowca UKSW w Warszawie.

Projekt jest finansowany przez Urząd Miasta w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.