XII edycja konkursu na tekst rozważań Drogi Krzyżowej

Archiwum Czw. 29.02.2024 14:13:56
29
lut 2024

„Zakorzenieni w Krzyżu Chrystusa” - to motyw przewodni kolejnej edycji konkursu na tekst rozważań Drogi Krzyżowej. Słowa te nawiązują do homilii, którą w Siedlcach przed 25 - laty wygłosił Papież Jan Paweł II. Teksty rozważań można przysyłać do 22 marca 2024 roku włącznie na adres e-mail konkurs@radiopodlasie.pl.

- Chcemy nawiązać w ten sposób do przypadających w tym roku rocznic, które wiążą się z obecnością Krzyża w naszej codzienności: 40. rocznicy obrony krzyża w Miętnem, 150.  rocznicy męczeństwa Unitów na Podlasiu i 25. rocznicy wizyty Papieża Polaka w Siedlcach - mówi ks. Marek Weresa z Katolickiego Radia Podlasie. "Nowa ewangelizacja potrzebuje prawdziwych świadków wiary. Ludzi zakorzenionych w krzyżu Chrystusa i gotowych dla niego ponosić ofiary. Prawdziwe bowiem świadectwo o życiodajnej mocy krzyża daje ten, kto w jego imię pokonuje w sobie grzech, egoizm i wszelkie zło, i pragnie naśladować miłość Chrystusa do końca. Trzeba, aby tak jak w przeszłości, krzyż był nadal obecny w naszym życiu jako wyraźny drogowskaz w działaniu i światło rozjaśniające całe nasze życie" - mówił 10 czerwca 1999 roku w Siedlcach Jan Paweł II.

Droga Krzyżowa emitowana jest w okresie Wielkiego Postu na antenie Katolickiego Radia Podlasie w każdy piątek. Rozważania do niej tworzą, przygotowują i nagrywają w radiowym studiu nagrań słuchacze, przyjaciele, zaprzyjaźnione z radiem grupy modlitewne, młodzieżowe, szkolne oraz przedstawiciele Koła Przyjaciół Radia.

Tradycją już stało się, że w Wielki Piątek rozważania Drogi Krzyżowej nagrywają pracownicy rozgłośni na podstawie jednego z tekstów nadesłanych na konkurs. Po raz kolejny to Państwo, nasi Czytelnicy i Słuchacze mają okazję wziąć udział w tworzeniu tego niezwykłego nagrania.

Zwycięskie rozważania nadesłane na XII edycję KONKURSU na autorski tekst rozważań Drogi Krzyżowej, będzie można usłyszeć w Wielki Piątek, 29 marca.

Teksty rozważań można przysyłać do 22 marca na adres e-mail:
konkurs@radiopodlasie.pl

UWAGA! Do tekstu należy dołączyć wypełnione dwa dokumenty:

1. OŚWIADCZENIE które można pobrać TUTAJ.
2. RODO
Obowiązek informacyjny dla uczestników konkursu
w związku z przetwarzaniem danych osobowych POBIERZ
lub
Obowiązek informacyjny dla niepełnoletnich uczestników konkursu
w związku z przetwarzaniem danych osobowych POBIERZ

25 marca zbierze się Komisja Konkursowa, która wyłoni najciekawszy autorski tekst rozważań.
Zwycięskie rozważania zostaną nagrane i wyemitowane w Wielki Piątek, 29 marca o godzinie 15.30 a autor otrzyma m.in.: specjalną nagrodę.
Tekst rozważań oraz ich wersja audio zostaną opublikowane na stronie portalu podlasie24.pl.

Także Czytelnicy portalu podlasie24.pl będą mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi nadesłanymi na konkurs tekstami, oddać głos i wybrać najciekawszą pracę. Głosowanie odbędzie się w Wielkim Tygodniu a wręczenie nagród po Świętach Wielkanocnych.

REGULAMIN KONKURSU /ZOBACZ/
Redakcje
Katolickiego Radia Podlasie
i
Regionalnego Portalu Informacyjnego
podlasie24.pl

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.