Kościół

XV Jubileuszowa Pielgrzymka Szkół Prymasowskich na Jasną Górę - 2024

Siedlce Wt. 21.05.2024 08:55:28
21
maj 2024

W roku stulecia święceń kapłańskich błogosławionego Stefana kardynała Wyszyńskiego, pod hasłem "Maryjo, powiedz: Którędy droga?" w środę, 22 maja na Jasna Górę przybędzie XV Jubileuszowa Pielgrzymka Szkół Prymasowskich.

Program pielgrzymki

9:45 - Zgromadzenie pocztów sztandarowych przy pomniku kardynała Wyszyńskiego, sprawy organizacyjne.
10:00 - Uroczyste otwarcie pielgrzymki, wspólna modlitwa, złożenie kwiatów, zapalenie znicza, przejście do Sali Papieskiej.
10:20 - Spotkanie panelowe – „Maryjo, powiedz: Którędy droga?” – Jak w różnorodności powołań i dróg życiowych znaleźć swoje miejsce?
11:45 - Przemarsz ze sztandarami do Cudownej Kaplicy Matki Bożej.
12:00 - Msza Święta pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy
13:30 - Spotkanie integracyjne na błoniach przy Domu Pamięci Prymasa Tysiąclecia ul. Kardynała Wyszyńskiego 12.
Czas wspomnień: „Drogi Szkół Prymasowskich prowadzą na Jasną Górę”.
Jubileuszowa niespodzianka.
Poczęstunek dla wszystkich uczestników pielgrzymki.

W związku z jubileuszem 15-lecia pielgrzymowania szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego na Jasną Górę organizatorzy proszą, by każda ze szkół przygotowała, a następnie zaprezentowała podczas spotkania, kartkę wspomnień do Kroniki Stowarzyszenia. Mile widziane zdjęcia i inne formy przekazu treści.

„W tym roku obchodzimy mały jubileusz – jest to nasza XV pielgrzymka! A do tego odbywa się w roku wielkiego jubileuszu – 100-lecia święceń kapłańskich i Mszy św. prymicyjnej sprawowanej przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze przez Patrona naszych szkół, błogosławionego Stefana kardynała Wyszyńskiego.
Powierzając nasze życie Jezusowi przez ręce Jego Matki Maryi z pomocą Prymasa Tysiąclecia chcemy szukać autorytetów, odkrywać nasze pasje i powołania: życiowe, zawodowe, wybierać prawdziwe wartości, które kształtują nasze charaktery i budują nas wewnętrznie, duchowo.
Naszej modlitwie będzie przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Gurda, ordynariusz diecezji siedleckiej. W programie jak zwykle poza wspólną modlitwą ciekawe spotkania, świadectwa, możliwość poznania kolegów i koleżanek z innych szkół o tym samym imieniu, wymiana doświadczeń między szkołami” napisali organizatorzy w zaproszeniu.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.