Kościół

Zakonnik, fotograf, miłośnik jazzu. Br. Bogdan Augustyniak gościł w bialskiej bibliotece

19
kwi 2024

W Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się wczoraj spotkanie z br. gwardianem Bogdanem Augustyniakiem ze Wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej. Rozmowie towarzyszyła wystawa fotografii „Jazz do it”.

Bogdan Augustyniak urodził się w 1963 roku w Warszawie. Od prawie 30 lat poznaje świat jako franciszkanin. Jego zamiłowanie do górskich wędrówek i wspinaczki zetknęło go z panem Feliksem Zwierzchowskim, artystą-fotografikiem. Jak wyjaśnił w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie było to bardzo ważne spotkanie.


Podczas prelekcji mowa była także o innej pasji brata Bogdana, a mianowicie jazzie. Jak sam wyjaśnił to dzięki bratu starszemu o cztery lata najpierw z przymusu, a później z potrzeby serca – słuchał jazzu. Pasja fotografowania i miłość do jazzu zaprowadziły brata Bogdana na sale koncertowe, gdzie mógł na żywo podziwiać artystów polskiej jak i światowej sceny jazzowej, a przy okazji często z bardzo bliska wykonać im zdjęcia. Jak sam zaznaczył fotografia koncertowa różni się zdecydowanie od tej przyrodniczej.  


Podczas spotkania, na które przyszła liczna publiczność br. Bogdan z właściwym sobie humorem opowiadał o swoich pasjach, fotografiach i ludziach, z którymi miał styczność. Opowiadał także o zdjęciach, które znalazły się na wystawie, przedstawiającej artystów jazzowych.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.