Region

Zasłużony dla Gminy Siedlce

Siedlce Wt. 28.11.2023 11:55:25
28
lis 2023

Podczas listopadowej sesji rady gminy Siedlce Janusz Mikulski został wyróżniony tytułem „Zasłużony dla Gminy Siedlce”. O jego nadanie wnioskowali radni gminy Siedlce, a wójt ten wniosek poparł.

Janusz Mikulski przez wiele lat służył na rzecz mieszkańców gminy Siedlce jako radny i przewodniczący rady gminy. Przez wszystkie te lata, jak podkreślono podczas listopadowej sesji działał stawiając dobro gminy na pierwszym miejscu.

- Pan Janusz pochodzi z Nowych Igań i bardzo długo pracował na rzecz naszego społeczeństwa gminnego. Wszyscy radni podpisali się pod wnioskiem i jest to niewątpliwe, że pragniemy pana docenić za pana działalność. Dzisiaj dokonuję wręczenia tego wyróżniania w imieniu własnym, radnych, pracowników i wszystkich mieszkańców gminy – mówił podczas sesji wójt gminy Henryk Brodowski.

Do słów uznania przyłączył się również przewodniczący Rady Gminy Siedlce. - Chciałbym przede wszystkim podziękować za lata pracy na rzecz naszej społeczności. Dał się pan poznać jako niestrudzony samorządowiec – dodał Andrzej Rymuza.

Po przyjęciu aktu nadania i statuetki Zasłużonego dla Gminy Siedlce głos zabrał Janusz Mikulski, który przybliżył początki swojej kariery w Radzie Gminy Siedlce, sięgającej czasów pierwszego wójta Zygmunta Wielogórskiego.

- Byłem jedną z osób, które wójt Wielogórski namówił do pracy. Moja współpraca tutaj była do roku 2010, w sumie pracowałem tutaj 20 lat. Nie byłbym jednak tu obecny, gdyby nie obecność wielu ludzi, którzy zawsze chętnie włączali się do pracy – wspominał Janusz Mikulski.

Wspominał o początkach telefonizacji i pracach związanych z gazyfikacją zachodniej części gminy, a także budowę dróg. - Dwie drogi pozwolę sobie szczególnie wymienić. Ulica Karskiego w Nowych Iganiach i ulica Kwiatowa w Starych Iganiach, dzisiaj jest to nie do uwierzenia, ale wielu ludzi pracowało tygodniami, aby te ulice budować – wspominał o swoich działaniach Zasłużony dla Gminy Siedlce.

Pan Janusz skierował swoje podziękowania do wójta, wszystkich radnych, sołtysów, pracowników gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - życząc im dalszego rozwoju.

Janusz Mikulski został wyróżniony w kategorii „Działalność społeczna i samorządowa”.Inf. i fot. Gmina Siedlce
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.