Garwolin

Zderzenie cysterny i samochodu osobowego na S17

Region Pon. 20.05.2024 16:35:11
20
maj 2024

Na trasie S17 doszło do zderzenia cysterny z samochodem osobowym. Dwie poszkodowane osoby trafiły do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Przypominamy, że na drodze, szczególnie szybkiego ruchu, bardzo ważne jest, aby kierowcy zachowywali bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu oraz dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 19 maja około godziny 15:00 na pasie w kierunku Warszawy drogi ekspresowej S17 na wysokości miejscowości Mierżączka. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem 32-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego uderzył w tył jadącego przed nim pojazdu daf z naczepą, a następnie wjechał w bariery ochronne. Cysterną kierował 40-letni mieszkaniec powiatu dębickiego. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił kierowca forda i jego 20-letni pasażer – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin i dodaje, że dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie.

Warto pamiętać, że na drodze, szczególnie szybkiego ruchu, bardzo ważne jest, aby kierowcy zachowywali bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Jeśli utrzymamy odpowiednio duży odstęp, to nawet w przypadku gwałtownego hamowania samochodu przed nami, powinniśmy mieć czas na reakcję. Prędkość z jaką się poruszamy oraz odległość od poprzedzającego pojazdu powinniśmy dostosować do panujących warunków na drodze.

na podst. inf. KPP Garwolin
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
życie Wt. 21.05.2024 09:18:38

zabrakło rozsądku, niech wracają do zdrowia