Kościół

Żywnościowy SOS dla potrzebujących

Siedlce Pt. 08.12.2023 12:39:01
08
gru 2023

Caritas Diecezji Siedleckiej bierze udział w programie Fundacji Biedronki „Żywnościowy SOS”. Celem programu jest wsparcie organizacji oferujących pomoc żywnościową. Organizacja otrzymała wsparcie w postaci kwoty 60 tys. zł do zrealizowania w sklepach sieci „Biedronka”. Dzięki niemu planuje przygotować około 900 paczek dla osób potrzebujących przed Świętami Bożego Narodzenia oraz wykorzysta 10 tys. zł na dofinansowanie Jadłodajni przy ul. Bpa I. Świrskiego 57.

Na terenie diecezji siedleckiej jest wiele osób, potrzebujących wsparcia żywnościowego. Własnym staraniem nie są w stanie zapewnić sobie one choć jednego ciepłego posiłku dziennie. Osoby takie mogą zwrócić się o pomoc do Caritas.

- Osoby te mogą od poniedziałku do piątku skorzystać z obiadów wydawanych przez siedlecką Jadłodajnię Caritas, prowadzoną przez Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach, w godzinach 12:00-13:00. Przygotowujemy tam też Śniadania Dobroci w każdą środę o godzinie 8:30. Natomiast paczki żywnościowe posłużą potrzebującym do przygotowania pozostałych posiłków już w swoim zakresie – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.(AN)

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.