Łuków

Bezpieczny peleton przejedzie ulicami Łukowa

Sport Pon. 11.09.2023 10:25:37
11
wrz 2023

Bezpieczny Peleton, czyli impreza organizowana dla rowerzystów w Łukowie już od wielu lat, cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Nie dziwi więc, że odbędzie się ona i w tym roku. Zaplanowano ją na sobotę, 16 września. Zapisy na Bezpieczny Peleton właśnie ruszyły.

Bezpieczny Peleton to wspólna przejażdżka rowerowa ulicami Łukowa organizowana z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności mającego na celu promować inne, alternatywne środki lokomocji i transportu. Organizatorzy chcą uświadomić kierowców, że na ulicach naszego miasta poruszają się także rowerzyści. Chcą również edukować właścicieli jednośladów, jak należy zachowywać się na drogach.

Tegoroczna edycja Bezpiecznego Peletonu odbędzie się w sobotę, 16 września. Przejazd grupy rowerzystów rozpocznie się o godzinie 14.00 z ulicy Zdanowskiego i wiódł będzie trasą o długości 14,4 km, z metą na terenie zalewu Zimna Woda. Wcześniej, bo od godziny 13.30 przy budynku Urzędu Stanu Cywilnego funkcjonować będzie biuro imprezy, gdzie będą wydawane numery startowe, niezbędne do udziału w późniejszym losowaniu nagród.

Aby wystartować we wspólnej przejażdżce w sobotę, 16 września należy wcześniej dokonać rejestracji na wydarzenie. Można to zrobić poprzez wypełnienie formularza dostępnego TUTAJ lub telefonicznie pod numerem 25 798 30 05 (telefon aktywny w godzinach pracy Urzędu Miasta, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30). Ilość miejsc jest ograniczona.

Harmonogram Bezpiecznego Peletonu:
13:30 - 14:00 - biuro imprezy (budynek USC, ul. Zdanowskiego),
14:00 - start peletonu (ul. Zdanowskiego),
16:00 - przyjazd na metę (Kompleks Rekreacyjny „Zimna Woda”), losowanie nagród, wydarzenia towarzyszące.

O bezpieczeństwo rowerzystów, którzy pojadą w Bezpiecznym Peletonie tradycyjnie zadbają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, a także członkowie stowarzyszenia Rowerowy Łuków. Jak co roku wszyscy zarejestrowani uczestnicy imprezy po dotarciu na metę wezmą udział w losowaniu roweru, a także innych nagród niespodzianek. Organizatorzy zapewniają także poczęstunek oraz znakowanie rowerów.

Organizatorzy: Miasto Łuków, stowarzyszenie Kulturalna Inicjatywa Społeczna, Partnerzy: Komenda Powiatowa Policji w Łukowie, stowarzyszenie Rowerowy Łuków, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łukowie i lokalni przedsiębiorcy. Organizacja Bezpiecznego Peletonu możliwa jest także dzięki wsparciu finansowemu z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Mapa z trasą, którą przemierzać będą rowerzyści w sobotę 16 września:
informacja: UM Łuków
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.