Garwolin

Bieg Spadających Liści – kolejne zawody Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

Sport Czw. 08.10.2020 11:57:00
08
paź 2020

W niedzielę, 18 października, odbędzie się drugi bieg w ramach tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Zapisy właśnie wystartowały. Ci, którzy chcą wziąć udział w zawodach powinni się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl czterech biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Impreza, której celem jest przede wszystkim popularyzacja biegania i aktywizacja społeczności lokalnej, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki różnym dystansom dopasowanym do możliwości uczestników w imprezie mogą wziąć udział dzieci już od przedszkola, młodzież i dorośli.

Tegoroczna, IX edycja zawodów rozpoczęła się nietypowo – we wrześniu, biegiem pod hasłem „Pożegnanie lata”. Na starcie zawodów ustawiło się 113 zawodników. Rywalizacja była zacięta do ostatnich metrów – bez względu na to, czy były to biegi dla dzieci, czy bieg główny dla dorosłych. Zawodnicy rywalizują między sobą i walczą z własnymi słabościami. Na mecie każdy jest nagradzany medalem.

„Bieg Spadających Liści” to drugie zawody tegorocznego cyklu. 18 października na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie odbędzie się w sumie 5 biegów. Dorośli będą mieli do przebiegnięcia 5 km. W tej grupie oprócz klasyfikacji OPEN kobiet i OPEN mężczyzn, o miejsca na podium powalczą także zawodnicy w kategorii 50+. Dzieci i młodzież do 16. roku życia będą ze sobą rywalizować w czterech różnych kategoriach wiekowych – z podziałem na dziewczynki i chłopców – oraz na 4 różnych trasach. Start biegów dla dzieci o godzinie 15:00, a biegu głównego – 15:30.

To ostatnia szansa na wspólne bieganie przed zimą. Kolejny bieg w ramach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędzie się w kwietniu 2021 r.

W zawodach może wziąć udział 150 osób. Zapisy są prowadzone wyłącznie przez Internet. Link do formularza rejestracji można znaleźć na www.truchatcz.pl oraz www.csik.garwolin.pl Numery z poprzedniego biegu zachowują ważność. Wszyscy ci, którzy brali udział w biegu wrześniowym muszą zapisać się internetowo i stawić się na starcie z przypiętym numerem startowym. Ci, którzy będą startowali po raz pierwszy oraz ci, którzy zgubili swoje numery, będą musieli dodatkowo zgłosić się przed zawodami do biura zawodów. Biuro będzie działało od 14:30.

W związku z wprowadzonym stanem epidemii w Polsce oraz obowiązującymi przepisami i zaleceniami organizatorzy przypominają o koniecznym zachowaniu minimum 1,5-metrowego dystansu podczas wydarzenia (nie dotyczy zawodników), zakrywaniu ust i nosa (w przypadku braku zachowania dystansu społecznego) oraz dezynfekcji rąk.


inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.